Zvučná jména pro Motor. Tři superposily, které by mohly přijít do Českých Budějovic

České Budějovice před sezonou přivedly zkušeného slovenského gólmana Marka ČIliaka, jenž ale velká očekávání zcela nenaplnil. Vedení Motoru však cílí i na další zvučné posily.

Bez názvu1.jpg

Motor je v extralize poslední. Letošní ročník je však nesestupový, a tak už se vedení Českých Budějovic dívá i k příští extraligové sezoně. V té by dres jihočeského klubu mohly obléknout i tři superposily. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Rudolf Červený

Rudolf Červený ČR.jpg

Jednatřicetiletý útočník se v Českých Budějovicích narodil. Na jihu Čech taky odstartoval extraligovou kariéru, poté dlouho působil v Hradci Králové a loni si v šesti duelech zahrál i za Kometu. Nyní je ve finském Lahti, kde se mu velmi daří. Reprezentant Rudolf Červený má na kontě dvanáct branek, deset asistencí a na severu Evropy je náramně spokojený. Zároveň se však spekuluje o jeho možném návratu do Motoru, který by o něj stál.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Milan Gulaš

Milan Gulaš 21.jpg

Milan Gulaš je už čtvrtým hráčem oporou Plzně. Zároveň patří k nejlepším hráčům extraligy, ve které loni nastřílel 35 branek. Letos se zatím trefil „jen“ jedenáctkrát, ještě má však dost času na to, aby své střelecké konto rozšířil. Gulaš má v Plzni smlouvu ještě na rok, klidně se ale může stát, že v příští sezoně bude hrát za Motor, kde už dříve působil. „Samozřejmě bychom stáli o to, aby hráč jeho formátu, který je navíc místní, hrál v našem klubu. Neumím ale říct, nakolik je to aktuálně reálné,“ uvedl pro iSport.cz generální manažer Českých Budějovic Stanislav Bednařík.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Tomáš Mertl

Tomáš Mertl 19 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na jihu Čech se spekuluje také o možném návratu Tomáše Mertla. Čtyřiatřicetiletý útočník je, stejně jako Gulaš, hráčem Plzně, aktuálně je však zraněný a v sezoně stihl odehrát jen 17 zápasů. Účastník posledních olympijských her, který si vyzkoušel i KHL, v Českých Budějovicích už několik let působil a brzy by se do Motoru údajně mohl vrátit.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud