Zůstanou, nebo dají Letné sbohem? 3 zahraniční fotbalisté, kterým po sezoně vyprší smlouva ve Spartě

Zůstanou, nebo dají Letné sbohem? 3 zahraniční fotbalisté, kterým po sezoně vyprší smlouva ve Spartě

Zůstanou, nebo dají Letné sbohem? 3 zahraniční fotbalisté, kterým po sezoně vyprší smlouva ve Spartě

Na soupisce Sparty aktuálně figuruje devět cizinců. Pro třetinu z nich může být za pár měsíců angažmá na Letné pouhou minulostí.

Jak bude vypadat kádr Sparty v příští sezoně? I nad tím už letenští stratégové v těchto chvílích dumají. A zřejmě také přemýšlejí, co se třemi zahraničními hráči, kterým po aktuálním ročníku vyprší smlouva. Dostanou k podpisu nový kontrakt, nebo se vydají jinam? Borce, kterých se to týká, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Lukáš Štetina (Slovensko)

Lukáš Štetina.jpg

Slovenský obránce Lukáš Štetina býval základním defenzivním pilířem pražské Dukly, jejíž barvy hájí od roku 2012 pět sezon. Pak přestoupil na Letnou, kde nejprve pravidelně hrával v základní sestavě, ale postupem času se z ní vytrácel. Drtivou ranou pak bylo pro něj i pro klub vážné zranění křížového vazu v koleni, které utrpěl loni na konci srpna v utkání proti českému výběru od spoluhráče ze Sparty Bořka Dočkala. Od té doby se pak téměř rok na hřišti neobjevil.

Dny devětadvacetiletého slovenského reprezentanta ve Spartě jsou možná sečteny. V klubu má smlouvu do konce sezony, ale není vyloučeno, že ho Letenští pustí pryč nebo na hostování už během zimního přestupního termínu. V aktuálním ročníku odehrál pět zápasů, čtyřikrát byl v základní sestavě. Podle portálu TransferMarkt jeho aktuální cena činí 600 tisíc eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Lukáš Haraslín (Slovensko)

Lukáš Haraslín.jpg

Sparta měla problémy na levé straně hřiště a na konci prázdnin je (vy)řešila mimo jiné i příchodem Slováka Lukáše Haraslína. Pětadvacetiletého borce uvolnilo na hostování do konce sezony italské Sassuolo, kde má podepsanou smlouvu do konce ročníku 2022/23. Haraslín se - pro mnohé překvapivě - na Letné velmi rychle adaptoval a zapadl do kádru.

Do prvního utkání v české lize šel jako střídající hráč, pak už byl pokaždé členem základní sestavy. V osmi zápasech dal gól a připsal si dvě asistence. Ve Spartě už možná nyní přemýšlejí, zda uplatní opci na jeho přestup a zatím to vypadá, že se tak stane. Haraslína by mohli fanoušci na Letné vidět i v dalším ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

David Moberg Karlsson (Švédsko)

David Moberg Karlsson.jpg

V prosinci roku 2018 přivedla Sparta na Letnou Švéda Davida Moberga Karlssona. Útočník, který před příchodem do Prahy prošel šesti kluby, podepsal smlouvu do konce ročníku 2021/22. V české lize dosud stihl odehrát 68 utkání, ve kterých nastřílel 19 branek a k nim přidal 16 asistencí. V minulém ročníku si vedl skvěle a nastřílel deset gólů, v tom současném má zatím na kontě dvě přesné trefy.

Poté, co loni jeho tržní cena značně poklesla, je nyní podle portálu TransferMatkt vyšší než v době, kdy do Sparty přišel a činí 2.2 milionu eur. Momentálně je na marodce. Udrží sedmadvacetiletého borce na Letné?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud