Zůstane v Arsenalu, nebo odejde? Tři velkokluby, které kroužily okolo Petra Čecha

Zůstávám a budu bojovat o post jedničky. Takový je vzkaz Petra Čecha před novou sezonou. Jenže v Arsenalu je na brankářském postu přetlak a někdo z londýnského klubu odejde. Co když to bude právě Čech?

Šestatřicetiletý gólman se připravuje na čtvrtou sezonu v Arsenalu. Dosud byl jasnou jedničkou, jenže to se s příchodem Bernda Lena může změnit. Gunners navíc mají ještě Davida Ospinu. I když se Čech chce porvat o místo mezi třemi tyčemi, může se stát, že odejde jinam. Tři velkokluby, které o něj projevily zájem, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Neapol

Petr Čech Arsenal 2.jpg

Jako první se do hry o Čecha vložila Neapol, kam ho lákal trenér Carlo Ancelotti. Čech zájem týmu, který skončil druhý v loňské sezoně Serie A, potvrdil, sám ale nabídku smetl ze stolu. Pokud však v Arsenalu přijde o místo, mohl by se rozhodnout jinak.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Chelsea

Petr Čech Chelsea.jpg

Mohl by to být zajímavý comeback, vždyť Čech v Chelsea strávil dlouhých jedenáct sezon. Po přestupu z Rennes s Blues vyhrál Premier League, Ligu mistrů i Evropskou ligu. Dlouhou dobu byl jasnou jedničkou, po příchodu Thibauta Courtoise však o své místo přišel. Jenže právě Courtois teď může odejít do Realu Madrid a jeho místo na Stamford Bridge by mohl zaujmout zase Čech. „S Chelsea nejsem v žádném kontaktu,“ prohlásil však.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

AS Řím

Petr Čech Arsenal 5.jpg

V zákulisí se spekulovalo také o zájmu AS Řím. Ten totiž přišel o Alissona, který odešel do Liverpoolu a stal se nejdražším gólmanem všech dob. Náhradou měl být právě Čech, jenže AS už získalo osmadvacetiletého švédského reprezentanta Robina Olsena, který přišel z FC Kodaň. Čechův přesun do Říma tím nejspíš padl.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud