Zůstane jen u spekulací. 4 posily, které do Slavie v zimě nejspíš nepřijdou

Fotbalová liga ulehla k zimnímu spánku. Na přestupovém trhu ale začíná být rušno.

Ligu vede Plzeň, kterou stíhají Slavia se Spartou. Dá se proto čekat, že všechny týmy budou posilovat. Aktivní bude i Slavia, která má spadeno na několik posil. Ne všichni hráči, o jejichž možném příchodu se spekulovalo, ale do Edenu přijdou. Jména fotbalistů, které Slavia pravděpodobně nezíská, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Nicolae Stanciu

Nicolea Stanciu Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V zimě Slavii opustil a odešel do čínské ligy. Sešívaní bez něj nezvládli jarní souboj s Plzní a titul získala Viktorka. Teď se však mluví o jeho návratu do Evropy a právě Slavia měla být ve hře. Slávistický boss Jaroslav Tvrdík tuto informaci ovšem popřel. „Nesmysl, žádná jednání neprobíhají,“ cituje jej portál iSport.cz. Zdá se tedy, že z comebacku rumunského záložníka sejde, o Stancia má mít zájem i Kluž.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Roman Květ

Roman Květ Bohemka Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Jeden z podzimních ligových objevů. Roman Květ se stal klíčovým hráčem Bohemians 1905, do statistik si připsal devět branek, dvě asistence a navázal na povedené výkony z loňského ročníku. Není divu, že čtyřiadvacetiletý záložník zaujal i Slavii, údajně má ale blíže do Plzně.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Ladislav Almási

Ladislav Almási Baník 22.jpg

Slávistickou přestupovou prioritou číslo jedna je olomoucký útočník Mojmír Chytil, který dal hattrick v reprezentační premiéře proti Faerským ostrovům. Sešívaní jej nejspíš získají, tím ale pravděpodobně padá možný příchodu slovenského reprezentanta Ladislava Almásiho z Baníku, jehož výkony v Edenu pečlivě sledují. Je však nepravděpodobné, že by v zimě přišli do Slavie oba.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Michal Ševčík

Michal Ševčík Brno 22.jpg

Dvacetiletý záložník brněnské Zbrojovky odehrál parádní podzim a vyšvihl se mezi největší hvězdy ligy. Petr Ševčík dal sedm branek, přidal pět asistencí a zaujal přední ligové celky. Slavii by se určitě líbil, už déle se ale spekuluje o jeho spojení se Spartou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud