Zrodila se hvězda. 3 české kluby, kterými prošel fantom z Calgary David Rittich

Nová česká hvězda v NHL? David Rittich. Šestadvacetiletý gólman se pomalu stává jedničkou Calgary a v současné době patří k nejlepším gólmanům celé NHL.

Rittich letos zasáhl do deseti zápasů, ve kterých vychytal sedm výher. V průměru inkasuje jen 1,92 branky na jedno utkání, lepší je v NHL jen Pekka Rinne. Český gólman se pyšní i parádní úspěšností zákroků (93,12%), v této sledované statistice jsou v celé NHL lepší jen tři gólmani. Rittich je v zámoří od roku 2016. Ve kterých českých klubech působil předtím? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jihlava

David Rittich Jihlava Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Rittich se narodil v Jihlavě, kde také začínal. V Dukle prošel mládežnickými kategoriemi a v sezoně 2011/12 zasáhl i do jednoho zápasu A týmu. V Jihlavě se postupně vypracoval do role jedničky a pravidelně chytal v druhé nejvyšší soutěži.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Havířov

David Rittich Francouz Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V sezoně 2008/09 si Rittich z Jihlavy krátce odskočil na východ republiky. Tehdy odchytal 12 zápasů za tým Havířova U18, po sezoně se však hlásil zpět v Dukle.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Mladá Boleslav

David Rittich.jpg

V roce 2014 Rittich opustil Jihlavu a zamířil do extraligové Mladé Boleslavi. V premiérovém ročníku odchytal v nejvyšší soutěži 23 zápasů, rok na to už byl ale pevnou jedničkou Bruslařů. V základní části zasáhl do 48 duelů, dalších deset startů přidal v play-off, ve kterém s Bruslaři postoupil až do semifinále. Poté zamířil do Calgary.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud