Žiga Pavlin - Třiatřicetiletý slovinský reprezentant, jenž si zahrál i na dvou olympijských hrách, se v Česku objevil už v sezoně 2015/16 v dresu Slavie. Nyní je už třetím rokem v Českých Budějovicích a zatím prožívá parádní sezonu. Šest vstřelených branek a 14 asistencí je toho důkazem. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Martin Novák - Třicetiletý útočník strávil téměř celou kariéru ve druhé nejvyšší soutěži. Hrával za Ústí nad Labem, Litoměřice, Prostějov a krátce se objevil také v extraligové Spartě. Loni odehrál celkově 27 zápasů za České Budějovice a posbíral v nich jedenáct bodů. Letos má na kontě už 11 branek, 16 asistencí a je desátým nejproduktivnějším hráčem celé ligy. Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia
 Lukáš Endál - Hodně vidět je také Lukáš Endál. Jednatřicetiletý útočník se zkušenostmi z extraligy hrál loni za Havlíčkův Brod a Slavii, v létě však zamířil do Českých Budějovic a patří k tahounům Motoru. V aktuálním ročníku má na kontě už 11 gólů a 13 asistencí. Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia
 David Gilbert - České Budějovice se mohou spolehnout na zkušeného Jiřího Šimánka či Zdeňka Kutláka, hodně vidět je však také David Gilbert. Sedmadvacetiletý kanadský útočník, jehož v roce 2009 draftovalo Chicago, a jenž si zahrál i v AHL, přišel před sezonou z Maďarska na jih Čech. Vede se mu na výbornou, na kontě má už devět branek a 16 asistencí. Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia
5
Fotogalerie

Zpět do extraligy. 5 hráčů, kteří mohou České Budějovice dovést mezi elitu

Před sezonou byli pasováni do role jednoho z favoritů Chance ligy. Na trenérskou lavičku Českých Budějovic se navíc postavil Václav Prospal, který touží dovést tým zpět mezi elitu. Aktuálně ale Motor tápe.

České Budějovice bývaly tradičním extraligovým účastníkem, jenže několik posledních let se jim nedaří mezi elitu vrátit. Dokážou to letos? Motor je sice aktuálně až čtvrtý, stále však myslí na postup. Jména pěti hráčů, kteří v současné době patří k tahounům týmu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jan Strmeň

Jan Strmeň ČB.jpg

Žádný tým nemůže pomýšlet na úspěch, pokud nemá kvalitního gólmana. České Budějovice ho našly v podobě Jana Strmeně.  Šestadvacetiletý brankář, který působil i v Chomutově a loni odchytal pět zápasů za extraligový Třinec, je v Motoru od léta. V aktuálním ročníku zasáhl do dvaceti zápasů a vychytal 11 výher. V průměru inkasuje jen dva góly na zápas a úspěšností zákroků se blíží k 92%. Na kontě má i tři čistá konta.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Žiga Pavlin

Lukáš Endál Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Třiatřicetiletý slovinský reprezentant, jenž si zahrál i na dvou olympijských hrách, se v Česku objevil už v sezoně 2015/16 v dresu Slavie. Nyní je už třetím rokem v Českých Budějovicích a zatím prožívá parádní sezonu. Šest vstřelených branek a 14 asistencí je toho důkazem.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Martin Novák

Martin Novák Petr Lundák MAFRA Profimedia.jpg

Třicetiletý útočník strávil téměř celou kariéru ve druhé nejvyšší soutěži. Hrával za Ústí nad Labem, Litoměřice, Prostějov a krátce se objevil také v extraligové Spartě. Loni odehrál celkově 27 zápasů za České Budějovice a posbíral v nich jedenáct bodů. Letos má na kontě už 11 branek, 16 asistencí a je desátým nejproduktivnějším hráčem celé ligy.

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Lukáš Endál

Lukáš Endál Petr Lemberk MAFRA Profimedia.jpg

Hodně vidět je také Lukáš Endál. Jednatřicetiletý útočník se zkušenostmi z extraligy hrál loni za Havlíčkův Brod a Slavii, v létě však zamířil do Českých Budějovic a patří k tahounům Motoru. V aktuálním ročníku má na kontě už 11 gólů a 13 asistencí.

Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

David Gilbert

David Gilbert Petr Lundák MAFRA Profimedia.jpg

České Budějovice se mohou spolehnout na zkušeného Jiřího Šimánka či Zdeňka Kutláka, hodně vidět je však také David Gilbert. Sedmadvacetiletý kanadský útočník, jehož v roce 2009 draftovalo Chicago, a jenž si zahrál i v AHL, přišel před sezonou z Maďarska na jih Čech. Vede se mu na výbornou, na kontě má už devět branek a 16 asistencí.

Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud