Zpátky ve Fortuna lize. Toto jsou 3 bývalí reprezentanti, kteří se v zimě vrátili domů

Zimní přestupové období nebylo ve Fortuna lize nikterak hektické. K pár zajímavým transferům ale došlo a na ligové trávníky se vrátilo i několik bývalých reprezentantů.

Bez názvu.jpg

Slavia lovila mladíky, kádry Sparty ani Plzně se v zimě dokonce téměř vůbec nezměnily. Jiné ligové týmy však přivedly i navrátilce ze zahraničí. Jména tří bývalých reprezentantů, kteří se opět objeví ve Fortuna lize, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Lukáš Mareček (FK Teplice)

Lukáš Mareček Belgie.jpg

Devětadvacetiletý záložník v lize debutoval už v sezoně 2007/08 v dresu Brna. Po třech letech odešel do zahraničí a zahrál si za Anderlecht a Heerenveen. V roce 2013 o něj stála Plzeň, on ale zamířil do Sparty a na Letné získal i titul. Dostal se i do reprezentace, poté ale jeho role začala slábnout a Lukáš Mareček před dvěma lety odešel zpátky do Belgie. Teď už je hráčem Teplic.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jan Kliment (FK Slovácko)

Jan Kliment Slovácko Zdeněk Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

V roce 2015 dal na domácím evropském šampionátu jednadvacítek tři góly Srbsku, což mu stačilo k tomu, aby se stal nejlepším střelcem turnaje. Zároveň si otevřel dveře do zahraničí a z Jihlavy zamířil do Stuttgartu. Příliš se ale neprosadil, působil také v dánském Brøndby a v zimě se šestadvacetiletý útočník, který má na kontě pět reprezentačních startů, dohodl se Slováckem.

Foto: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Ondřej Mazuch (FK Mladá Boleslav)

Ondřej Mazuch MB Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Mareček, také Ondřej Mazuch začínal v Brně a zahrál si taky za Anderlecht. Působil ještě ve Fiorentině, Dněpru a naposledy v anglickém Hullu, kam odešel před dvěma a půl lety ze Sparty. Třicetiletý stoper má na kontě i čtyři starty v národním týmu.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud