Zpátky doma. 4 výborní brankáři, kteří se v létě vrátili do extraligy

Čekání je téměř u konce, start nového extraligového ročníku klepe na dveře. Letošní sezona by měla být velmi kvalitní - i díky několika navrátilcům.

Do extraligy přišli Dominik Simon, Tomáš Zohorna nebo Tomáš Hyka. Zpátky doma jsou ale taky čtyři velmi kvalitní brankáři, díky nimž bude soutěž ještě o něco zajímavější. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Dominik Furch (Kometa Brno) 

Dominik Furch Kometa Anna Vavríková  MAFRA  Profimedia.jpg

Kometa měla na soupisce Mateje Tomka s Markem Čiliakem, přesto přivedla před začátkem sezony ještě jednoho velmi kvalitního gólmana. Do Brna dorazil dvaatřicetiletý Dominik Furch, který v loňském ročníku vychytal švédský titul pro Färjestad. V tom ale bývalý gólman Omsku, který několik let chytal i za reprezentaci, po sezoně skončil a musel si najít nové angažmá. Loňský ročník načal v Plzni, dříve chytal za Slavii, teď by se měl stát novou jedničkou Komety. 

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jakub Kovář (Sparta Praha) 

Jakub Kovář Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Loňskou sezonu načal v ruském Jekatěrinburgu, v KHL ale kvůli zdravotním problémům předčasně skončil. Sám nevěděl, jestli bude moct v kariéře pokračovat, nakonec si ale plácl se švýcarským Curychem, se kterým došel až do finále. V létě se pak vrátil domů. Čtyřiatřicetiletý gólman, který v extralize chytal před lety za České Budějovice, si plácl se Spartou. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Josef Kořenář (Sparta Praha) 

Josef Kořenář Sparta.jpg

Sparta bude mít ohromně silnou brankářskou dvojici. Nezískala totiž pouze Kováře, ale taky Josefa Kořenáře, který má rovněž kvality k tomu, aby se stal jedničkou. Čtyřiadvacetiletý gólman odchytal v sezoně 2020/21 deset zápasů za San Jose, loni pak přidal další dva starty v Arizoně. Extraligu už dříve okusil v Jihlavě a Třinci, kolik prostoru dostane za Kovářem? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Roman Will (Dynamo Pardubice) 

Roman Will Pardubice Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Loni to nevyšlo, letos však Pardubice budou útočit na titul znovu. Dynamo bylo na přestupovém trhu opět aktivní a výrazně posílilo všechny řady. Do Pardubic přišel i Roman Will, který na brankářském postu doplnil Dominika Frodla. Třicetiletý Will chytal dvě poslední sezony za Čeljabinsk, rok předtím reprezentační gólman působil ve Švédsku. V extralize dosud chytal za Liberec a Mladou Boleslav, na kontě má i jeden start za Colorado v NHL. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud