Známkování letních posil Slavie. Jugas má jedničku, kdo je skoro na propadnutí?

Slavia byla v létě aktivní a přivedla několik nových posil z domácích i zahraničních klubů. Některé se rychle zabydlely v základní sestavě, jiným se však nevede podle představ.

Sešívaní byli hlavními aspiranty na zisk titulu. Po nedělní porážce v Plzni ale ztrácí na Viktorku propastných 14 bodů a na přímý postup do Ligy mistrů mohou zapomenout. Jak si zatím vedou letní posily? Ohodnotili jsme je na stupnici od jedničky do pětky, jako ve škole. Na výsledek se podívejte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Jan Laštůvka

JAn Laštůvka Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Zkušená náhrada za Jiřího Pavlenku. Bývalý gólman Šachtaru Doněck, který přišel do Edenu z Karviné, má pevnou pozici mezi třemi tyčemi a vede si spolehlivě. Vychytal nejvíc čistých kont (8) a má nejdelší šňůru v neprůstřelnosti (489 minut). Ránu Daniela Koláře na plzeňské půdě ale neviděl.

Známka SportRevue.cz: 1-

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 10

Jakub Jugas

Jakub Jugas Slavia.jpg

Dostal složitý úkol, měl nahradit Michaela Lüftnera, tuto roli však zvládl. Bývalý zlínský kapitán se rychle zabydlel v základní sestavě a stal se jedním ze slávistických pilířů. V lize nevynechal ani minutu, je na něj spoleh.

Známka SportRevue.cz: 1

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 10

Eduard Sobol

Eduard Sobol 2 Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Ukrajinský bek přišel do Slavie na hostování ze Šachtaru Doněck. Na začátku bojoval o místo v sestavě, od vítězného derby ale ani jednou nechyběl v základu a nevynechal jedinou minutu. Hodně podporuje útok, je nebezpečný. Zápas s Plzní mu ale moc nevyšel

Známka SportRevue.cz: 2

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 10

Ruslan Rotaň

Ruslan Rotaň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Šestatřicetiletý ukrajinský záložník přišel do Slavie v létě na zkoušku, kouče Šilhavého ale rychle přesvědčil o svých kvalitách a vybojoval s i místo v týmu. Je hráčem na černou práci, dobré výkony střídá se slabšími. V lize zasáhl do sedmi zápasů, pokaždé byl v základní sestavě.

Známka SportRevue.cz: 3

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 10

Jakub Hromada

Jakub Hromada Slavia.jpg

Jednadvacetiletý slovenský záložník loni působil v Plzni, která s ním však přestala počítat, a tak ho získala Slavia. Jakub Hromada přišel do Edenu zraněný a poprvé zasáhl do hry až v utkání čtvrtého kola proti Bohemians 1905. Od té doby byl v lize ve hře jen dvakrát, proti Slovácku nastoupil v základní sestavě, moc šancí předvést se ale zatím neměl.

Známka SportRevue.cz: 3

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Miroslav Stoch

Miroslav Stoch Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Proč nebyl v základní sestavě v nedělním šlágru na plzeňské půdě? Fanoušci Slavie rozhodnutí trenéra Šilhavého nechápou. Miroslav Stoch je totiž jednou z nejlepších letních posil. Ofenzivní záložník, jenž dorazil z Fenerbahce, je hodně aktivní a bez únavy podporuje útočné snažení týmu. Nebojí se soubojů jeden na jednoho, letos si připsal dvě asistence.

Známka SportRevue.cz: 1-

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia​

 

Pokračování 8 / 10

Danny

Danny Slavia.jpg

Čekaly se od něj zázraky. Bývalý kapitán Petrorhadu měl být hlavní hvězdou ligy. Na nějakou dobu ho vyřadilo zranění, proti Plzni ho Šilhavý dokonce nechal celý zápas mezi náhradníky. S míčem u nohy to stále umí, čekalo se od něj ale víc než jediný gól.

Známka SportRevue.cz: 3

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 10

Halil Altintop

Halil Altintop Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Na pětku to není, Halil Altintop totiž nedostal téměř žádnou šanci. Jinak je ale jeho slávistické angažmá propadákem. Jak je možné, že hráč, který loni pravidelně nastupoval v německé Bundeslize, v Česku téměř nehraje? V úvodním kole dal gól Teplicím, naposledy si ale zahrál na začátku října proti Brnu.

Známka SportRevue.cz: 4

Foto: Jaroslav Lenger / CNC / Profimedia

 

Pokračování 10 / 10

Tomáš Necid

Tomáš Necid Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý útočník se do Slavie vrátil na hostování z Bursasporu. Ve 13 soutěžních zápasech dal už osm branek a je nejlepším střelcem týmu. Pevnou pozici v základní sestavě si ale dosud nevybojoval a v lize kryje záda Milanu Škodovi. Od začátku začal naposledy jen začátku října v Brně, kterému dal dvě branky. Proti Plzni byl na hřišti jen deset minut.

Známka SportRevue.cz: 2

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud