ZNÁMKOVÁNÍ: Jak si zatím vedou posily Sparty? Žádný jedničkář, Janko propadá

Byli hlavními aspiranty na titul, v létě přivedli jedenáct nových zahraničních posil a čekalo se, že budou válcovat jeden tým za druhým. Jenže realita je úplně jiná. Parta, kterou vede Andrea Stramaccioni, tápe a ztrácí dvanáct bodů na vedoucí Plzeň.

getfile.jpeg

Na Letnou přišly posily z Interu Milán, Galatasaraye či francouzského Lille. Zdálo se, že Sparta buduje neporazitelnou mašinu. Jenže všechno je jinak. Jak si zatím (ne)vedou noví hráči Stramaccioniho týmu? Oznámkovali jsme je jako ve škole, na stupnici od jedničky do pětky. Na výsledek se podívejte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Martin Dúbravka

Martin Dúbravka Sparta  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sezonu začal jako jednička, po chybách v úvodu ročníku ale pustil do brány Tomáše Koubka. Ten však odešel do Rennes a slovenský reprezentant se vrátil mezi tři tyče. Od té doby je na něj spolehnutí a z Martina Dúbravky je opora letenského týmu.

Známka SportRevue.cz: 2

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 11

Semih Kaya

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Měl se z něj stát nový lídr zadních řad, trenér Stramaccioni na něm chtěl stavět, jenže Semih Kaya se hned na začátku sezony zranil. Zápas v Bělehradě mu nevyšel a během ligové premiéry proti Bohemians 1905 si zlomil malíček na noze. Od té doby je mimo hru. „Ještě dosáhneme velkých výsledků,“ sliboval.

Známka SportRevue.cz: nehodnocen

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​

 

Pokračování 4 / 11

Lukáš Štětina

Lukáš Štětina Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Dukla už mu byla malá, v elitních ligových klubech po něm byla poptávka a slovenský reprezentant tak v létě zamířil na Letnou. Začal mezi náhradníky, při rozsáhlé marodce se ale přesunul do základní sestavy. Své povinnosti si plní, umí ale zahrát ještě lépe.

Známka SportRevue.cz: 2-

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia​

 

Pokračování 5 / 11

Eldar Čivič

Eldar Čivič Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Úvod letenského angažmá měl výborný, překvapivě se dostal do základní sestavy a zdálo se, že se zabydluje na levém kraji obranné řady. Jenže v duelu na Slovácku se nechal vyloučit a od té doby už si neškrtl…

Známka SportRevue.cz: 3

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia​

 

Pokračování 6 / 11

Georges Mandjeck

Georges Mandjeck Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Kamerunský reprezentant přišel na Letnou za více než 50 milionů korun. Ovšem takové výkony, jako krajan Michael Ngadeu ve Slavii, rozhodně neodvádí. Stramaccioni mu na začátku hodně věřil, Georges Mandjeck patřil do základní sestavy, na hřiště ale působil hodně nevýrazně. V posledních dvou zápasech si už nezahrál.

Známka SportRevue.cz: 4

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​

 

Pokračování 7 / 11

Rio Mavuba

Rio Mavuba Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Zkušený francouzský středopolař získal titul s Lille, v roce 2014 si zahrál na mistrovství světa v Brazílii, to nejlepší už má ale za sebou. Zatím zasáhl jen do čtyř zápasů, ze kterých Sparta vyhrála pouze dva. Spokojeni s ním nejsou, stejně jako v případě Mandjecka, ani fanoušci. Také on působí na hřišti dosti nevýrazně.

Známka SportRevue.cz: 4

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia​

 

Pokračování 8 / 11

Jonathan Biabiany

Jonathan Biabiany Sparta.jpg

Stramaccioniho vysněná posila. Rychlonohý francouzský záložník přišel na hostování z Interu Milán a italský kouč si od něj hodně sliboval. Jaký je výsledek? Devětadvacetiletý křídelní záložník od svého příchodu nevynechal ani minutu, snaží se být aktivní, na kontě však má jedinou asistenci.

Známka SportRevue.cz: 3

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 11

Tal Ben Chaim

Tal Ben Chaim Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Přicházel jako největší hvězda, stal se nejdražším ligovým hráčem v historii, čekaly se od něj branky, výrazná aktivita směrem dopředu a moře vytvořených šancí. Jenže výkony osmadvacetiletého ofenzivního záložníka z Izraele jsou hodně matné, na kontě má jedinou asistenci a v duelu proti Teplicím už dokonce začínal mezi náhradníky.

Známka SportRevue.cz: 3-

Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Pokračování 10 / 11

Srdjan Plavšič

Srđan Plavšič.jpg

Srbský rychlík, který na Letnou dorazil z Bělehradu, začal na Letné dobře. Jevil se jako jedna z nejlepších posil, byl hodně aktivní směrem dopředu, vytvářel šance a dobře se na něj dívalo. Jenže po domácí remíze s Bohemians 1905 vypadl ze základní sestavy a od té doby už v ní nebyl. Na hřiště chodí z lavičky náhradníků a jen na pár minut, kdy už toho moc nezmůže.

Známka SportRevue.cz: 3

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 11 / 11

Marc Janko

Marc Janko Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Největší zklamání. Rakouský ostrostřelec přicházel s vizitkou obávaného kanonýra, čekal se od něj příval branek, jenže Marc Janko, stejně jako několik bývalý zahraničních útočníků před ním, na hřišti pohořel. V lize zasáhl jen do tří duelů, pokaždé naskočil jen z lavičky náhradníků a vždy byl zcela neviditelný. Jeho přístup se nelíbí Stramaccionimu ani fanouškům.

Známka SportRevue.cz: 5

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud