Roman Červenka  - Čtyřiatřicetiletý Roman Červenka má za sebou čtvrtý rok ve švýcarské lize, kde postupně hrával za Fribourg-Gottéron, Curych a naposledy Rapperswil. V uplynulé sezoně posbíral 41 (14+27) bodů a patřil ke klíčovým postavám týmu. Co však se zkušeným útočníkem, který působil v KHL i NHL bude dál, to se zatím neví. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Dominik Furch  - Loni po čtyřech letech opustil KHL a zamířil do Švédska. V Örebru Domink Furch podával velmi dobré výkony a dva zápasy odchytal taky v reprezentaci. Jenže švédský klub přivedl Jhonase Enrotha a třicetiletý gólman si začal hledat nové angažmá. Spekuluje se o jeho návratu do KHL, kde působil v Omsku a Čerepovci. Údajně by měl posílit Minsk. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Adam Polášek  - Osmadvacetiletý reprezentační bek začal uplynulou sezonu ve Spartě, kam se vrátil po třech letech v KHL. V lednu ale extraligu opustil a zamířil do finské Tappary, za kterou odehrál 23 bodů a posbíral v nich 12 (4+8) bodů. Teď je ale bez smlouvy. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Alexander Salák  - Další zkušený gólman, který je bez smlouvy. Účastník olympijských her v Soči naposledy chytal v Rize, za kterou si loni připsal 32 startů. Předtím třiatřicetiletý Alexander Salák působil v Jaroslavli, Novosibirsku či Petrohradu a o nabídky mít nouzi zřejmě nebude. Zůstane v zahraničí, nebo se nakonec vrátí domů? Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Známí hráči bez práce. Toto je 6 českých legionářů, kteří si dosud nenašli nový klub

Každý rok je to stejné. Řadě hokejistů končí smlouvy a jejich agenti jim hledají nové kluby. Někdy to ale trvá trochu déle.

Bez názvu.jpg

Stále se ještě čeká na pokračování NHL, evropské hokejové soutěže ale skončily předčasně. A někteří hráči jsou od té doby bez angažmá. Je mezi nimi i šest známých českých hokejistů, kteří naposledy působili v cizině. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Roman Červenka 

Roman Červenka ČR kapitán Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý Roman Červenka má za sebou čtvrtý rok ve švýcarské lize, kde postupně hrával za Fribourg-Gottéron, Curych a naposledy Rapperswil. V uplynulé sezoně posbíral 41 (14+27) bodů a patřil ke klíčovým postavám týmu. Co však se zkušeným útočníkem, který působil v KHL i NHL bude dál, to se zatím neví.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Dominik Furch

Dominik Furch ČR 20 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Loni po čtyřech letech opustil KHL a zamířil do Švédska. V Örebru Domink Furch podával velmi dobré výkony a dva zápasy odchytal taky v reprezentaci. Jenže švédský klub přivedl Jhonase Enrotha a třicetiletý gólman si začal hledat nové angažmá. Spekuluje se o jeho návratu do KHL, kde působil v Omsku a Čerepovci. Údajně by měl posílit Minsk.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Adam Polášek

Adam Polášek ČR 3 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý reprezentační bek začal uplynulou sezonu ve Spartě, kam se vrátil po třech letech v KHL. V lednu ale extraligu opustil a zamířil do finské Tappary, za kterou odehrál 23 bodů a posbíral v nich 12 (4+8) bodů. Teď je ale bez smlouvy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Alexander Salák

Alexander Salák Riga.jpg

Další zkušený gólman, který je bez smlouvy. Účastník olympijských her v Soči naposledy chytal v Rize, za kterou si loni připsal 32 startů. Předtím třiatřicetiletý Alexander Salák působil v Jaroslavli, Novosibirsku či Petrohradu a o nabídky mít nouzi zřejmě nebude. Zůstane v zahraničí, nebo se nakonec vrátí domů?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Libor Šulák

Libor Šulák KHL.jpg

V sezoně 2018/19 si odbyl premiéru v NHL a odehrál šest zápasů za Detroit. Více prostoru ale nedostal, a tak před rokem zamířil do Čerepovce. Za ten si šestadvacetiletý bek připsal 19 startů a poté odešel do Finska, kde už dříve působil. Za KooKoo odehrál 31 zápasů a posbíral v nich 16 bodů, aktuálně je ale bez smlouvy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Andrej Šustr

Andrej Šustr KHL.jpg

Bez angažmá je také Andrej Šustr. Devětadvacetiletý bek před rokem opustil NHL, kde hrával za Tampu Bay a Anaheim, a upsal se čínskému Kunlunu. Vytáhlý obránce se stal i jedním z reprezentačních pilířů a těšil se na premiéru na mistrovství světa. K té nakonec nedošlo a Šustr zatím neví, co s ním bude dál. O svou budoucnost se ale nemusí bát.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud