Michal Barinka  - Účastník olympijských her v Soči poslední dva roky nosil dres brněnské Komety, s níž v roce 2018 oslavil extraligový titul. Předtím hrával za Spartu a Vítkovice, působil taky ve Švýcarsku, Rusku a několik zápasů odehrál i za Chicago v NHL. Aktuálně je ale pětatřicetiletý bek bez práce. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Richard Jarůšek  - Houževnatý útočník se v roce 2016 dostal až do konečného kádru pro mistrovství světa. Po sezoně opustil Mladou Boleslav a odešel do Hradce Králové, odkud po roce a půl zamířil do Sparty. Loni však posbíral jen 13 bodů, další dva přidal v play-off a aktuálně se připravuje s juniorkou Sparty. Spekulovalo se o jeho odchodu do Vítkovic, k tomu ale nedošlo. Dostane ještě šanci v Praze? Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Zbyněk Michálek  - Je otázkou, zda ještě bude pokračovat v kariéře, oficiální konec ale dosud neohlásil. Šestatřicetiletý Zbyněk Michálek, jenž řadu let působil v NHL, se v průběhu loňské sezony připojil ke Kometě a o rok dříve se v průběhu ročníku přidal ke sparťanské družině. Na titul nedosáhl, zkusí to letos znovu? Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia
 Rostislav Olesz  - Třiatřicetiletý útočník, jenž několik let hrával v NHL za Floridu, Chicago a New Jersey, byl ještě v minulé sezoně kapitánem Vítkovic. Jenže s ostravským týmem se nerozešel v nejlepším a ve Vítkovicích skončil. Spekulovalo se o jeho stěhování do Třince, ale bronzový medailista z olympijských her v Turíně, jenž odehrál více zápasů v NHL než v extralize, je stále bez práce. Aktuálně trénuje s Porubou. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Známé tváře bez práce. 5 zkušených hokejistů, které už v extralize nikdo nechce

Start nového extraligového ročníku se blíží. Kluby už jsou v plné přípravě a ladí kádry na příští sezonu. Několik zajímavých hráčů je ale stále bez práce.

Bez názvu3.jpg

Na nové angažmá stále čekají Marek Trončinský, Dominik Pacovský, David Květoň či Vladimír Sičák. Bez práce je ale překvapivě i dalších pět zkušených hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michal Barinka

Michal Barinka Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Účastník olympijských her v Soči poslední dva roky nosil dres brněnské Komety, s níž v roce 2018 oslavil extraligový titul. Předtím hrával za Spartu a Vítkovice, působil taky ve Švýcarsku, Rusku a několik zápasů odehrál i za Chicago v NHL. Aktuálně je ale pětatřicetiletý bek bez práce.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Richard Jarůšek

Richard Jarůšek Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Houževnatý útočník se v roce 2016 dostal až do konečného kádru pro mistrovství světa. Po sezoně opustil Mladou Boleslav a odešel do Hradce Králové, odkud po roce a půl zamířil do Sparty. Loni však posbíral jen 13 bodů, další dva přidal v play-off a aktuálně se připravuje s juniorkou Sparty. Spekulovalo se o jeho odchodu do Vítkovic, k tomu ale nedošlo. Dostane ještě šanci v Praze?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Zbyněk Michálek

Zbyněk Michálek Kometa 'Anna Vavríková  MAFRA  Profimedia.jpg

Je otázkou, zda ještě bude pokračovat v kariéře, oficiální konec ale dosud neohlásil. Šestatřicetiletý Zbyněk Michálek, jenž řadu let působil v NHL, se v průběhu loňské sezony připojil ke Kometě a o rok dříve se v průběhu ročníku přidal ke sparťanské družině. Na titul nedosáhl, zkusí to letos znovu?

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Rostislav Olesz

Rostislav Olesz Vítkovice.jpg

Třiatřicetiletý útočník, jenž několik let hrával v NHL za Floridu, Chicago a New Jersey, byl ještě v minulé sezoně kapitánem Vítkovic. Jenže s ostravským týmem se nerozešel v nejlepším a ve Vítkovicích skončil. Spekulovalo se o jeho stěhování do Třince, ale bronzový medailista z olympijských her v Turíně, jenž odehrál více zápasů v NHL než v extralize, je stále bez práce. Aktuálně trénuje s Porubou.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Vladimír Svačina

Vladimír Svačina Třinec.jpg

Bývalý reprezentační útočník v uplynulé sezoně získal s Třincem svůj premiérový extraligový titul, ke kterému pomohl celkově 27 kanadskými body. Jenže u Ocelářů už dvaatřicetiletý forvard, který dříve hrával i za Liberec, Plzeň, Mladou Boleslav a Vítkovice, pokračovat nebude. Vladimír Svačina se chtěl vrátit do Ostravy, ta ale přivedla Alexandra Malleta. Svačina tak bude pokračovat v prvoligové Porubě.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud