Známá jména pro extraligu. 4 reprezentační obránci, kteří se v létě vrátili domů

Extraligové týmy zbrojí na novou sezonu. Do elitní tuzemské soutěže se vrátilo i několik známých obránců.

Do extraligy se vrátil Jakub Kovář, nejspíš dorazí i Michael Frolík. Extraliga však přivítala zpátky i několik ostřílených obránců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Jakub Jeřábek (Oceláři Třinec) 

Jakub Jeřábek ČR.jpg

Třinec přišel o Davida Musila s Tomášem Kundrátkem, do defenzivy ale taky jedno zvučné jméno přivedl. Za Oceláře bude hrát reprezentační bek a účastník olympijského turnaje Jakub Jeřábek, jenž okusil i NHL. Poslední sezonu hrál za moskevský Spartak v KHL, v jednatřiceti letech se však vrátil do extraligy. V té dříve hrával v barvách Plzně. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jakub Krejčík (Sparta Praha) 

Jakub Krejčík ČR.jpg

Zpátky doma je taky Jakub Krejčík. Jednatřicetiletý bek před lety v extralize debutoval za Slavii, poté hrál taky za pražský Lev, rok byl ve Spartě a později působil v Kometě. Z té v roce 2018 odešel do Finska a v uplynulém ročníku hrál za Dinamo Minsk. V příští sezoně bude účastník čtyř světových šampionátů hrát zase za Spartu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jan Ščotka (Kometa Brno) 

Jan Ščotka ČR 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V extralize už hrával za Pardubice a Litvínov, loni však působil ve Finsku a stal se kapitánem místního Jyväskylä. Na severu Evropy odehrál dobrou sezonu, dokonce se dostal na mistrovství světa a českému týmu pomohl k bronzu. Teď je ale šestadvacetiletý bek zpátky doma a bude hrát za Kometu. 

FotoPavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Petr Zámorský (Škoda Plzeň) 

profimedia-0648645186.jpg

Z Plzně odešel Peter Čerešňák, jenž zamířil do Pardubic. Nahradit by ho měl Petr Zámorský, který už v extralize hrával za Zlín, Spartu, Hradec Králové a Kometu Brno. V uplynulém ročníku devětadvacetiletý bek s bohatými reprezentačními zkušenostmi působil ve švédském Örebro, teď je ale zpátky v extralize. V Plzni si od něj hodně slibují.  

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud