Dominik Janošek (FK Mladá Boleslav). Plzni se náramně osvědčil scénář s Pavlem Buchou, kterého poslala na hostování do Mladé Boleslavi. Tam se bývalý slávistický záložník rozehrál do parádní formy a na jaře by mohl nastupovat v základní sestavě Viktorky. Za tu si na podzim připsal deset startů i jednadvacetiletý Dominik Janošek, ten ale na západě Čech nezůstane a svou kariéru bude rozvíjet na hostování právě v Boleslavi. Ligu si už zahrál taky v Brně a Slovácku. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Michael Krmenčík (Club Bruggy). Rušno okolo něj bylo už několikrát, vedení Plzně ale svou útočnou oporu dosud dokázalo udržet. To už však neplatí a Michael Krmenčík, jenž dal v letošním ročníku deset branek, je od zimy hráčem belgických Brugg, které za něj zaplatily 169 milionů korun. Na premiérovou trefu v novém působišti ale reprezentační forvard čeká. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Roman Procházka (Górnik Zabrze). Třicetiletého slovenského středopolaře přivedl do Plzně trenér Vrba, Roman Procházka ale na západě Čech vydržel jen rok a půl. Dal sice několik důležitých branek, prosadil se i v Lize mistrů, nový kouč Viktorky Adrián Guľa s ním ale nepočítal. Procházka však bez angažmá dlouho nezůstal a odešel do polského Zabrze, kterému se upsal do příštího června s opcí. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Pavel Šulc (Dynamo České Budějovice) . Mládežnický reprezentant, který nejčastěji nastupuje na podhrotu, na podzim hostoval v Opavě. Devatenáctiletý Pavel Šulc, jenž si s Viktorkou zahrál i mládežnickou Ligu mistrů, si připsal 15 startů a v zimě se snažil prosadit do plzeňského kádru. Nakonec však odešel hostovat do českobudějovického Dynama. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Změny v Plzni. Toto jsou čtyři hráči, se kterými se v zimě rozloučil trenér Guľa

Kabinu Viktorky v zimě opustil trenér Pavel Vrba, jehož ve funkci nahradil Adrián Guľa. To však nejsou jediné změny, které v západočeském klubu nastaly.

Bez názvu1.jpg

Plzeň nebyla na přestupovém trhu moc aktivní. Čtyři hráči však kabinu Viktorky taky opustili. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Dominik Janošek (FK Mladá Boleslav)

Dominik Janošek Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Plzni se náramně osvědčil scénář s Pavlem Buchou, kterého poslala na hostování do Mladé Boleslavi. Tam se bývalý slávistický záložník rozehrál do parádní formy a na jaře by mohl nastupovat v základní sestavě Viktorky. Za tu si na podzim připsal deset startů i jednadvacetiletý Dominik Janošek, ten ale na západě Čech nezůstane a svou kariéru bude rozvíjet na hostování právě v Boleslavi. Ligu si už zahrál taky v Brně a Slovácku.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Michael Krmenčík (Club Bruggy)

Michael Krmenčík 2019 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Rušno okolo něj bylo už několikrát, vedení Plzně ale svou útočnou oporu dosud dokázalo udržet. To už však neplatí a Michael Krmenčík, jenž dal v letošním ročníku deset branek, je od zimy hráčem belgických Brugg, které za něj zaplatily 169 milionů korun. Na premiérovou trefu v novém působišti ale reprezentační forvard čeká.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Roman Procházka (Górnik Zabrze)

Roman Procházka Olomouc Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Třicetiletého slovenského středopolaře přivedl do Plzně trenér Vrba, Roman Procházka ale na západě Čech vydržel jen rok a půl. Dal sice několik důležitých branek, prosadil se i v Lize mistrů, nový kouč Viktorky Adrián Guľa s ním ale nepočítal. Procházka však bez angažmá dlouho nezůstal a odešel do polského Zabrze, kterému se upsal do příštího června s opcí.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Pavel Šulc (Dynamo České Budějovice)

Pavel Šulc Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Mládežnický reprezentant, který nejčastěji nastupuje na podhrotu, na podzim hostoval v Opavě. Devatenáctiletý Pavel Šulc, jenž si s Viktorkou zahrál i mládežnickou Ligu mistrů, si připsal 15 startů a v zimě se snažil prosadit do plzeňského kádru. Nakonec však odešel hostovat do českobudějovického Dynama.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud