Změny v Plzni. 5 hráčů, kteří mohou oživit uvadající hru vedoucí Viktorky

Plzeň na jaře tápe. Dosavadní suverénní lídr ve druhé polovině sezony doma ještě nevyhrál, naposledy padl s Mladou Boleslaví a před duelem na půdě Baníku se dají čekat změny v sestavě. Do té by mohlo naskočit několik dosavadních náhradníků.

Bez názvu.jpg

Nebýt klopýtání Slavie, mohl být boj o titul ještě hodně zajímavý. Takto ho má Viktorka už téměř jistý, přesto Vrbova parta musí hodně zabrat. Nejbližší příležitost k tomu bude mít ve středu na hřišti Baníku, kam Viktorka může přijet v pozměněné sestavě. Jména pěti hráčů, kteří ji mohou okysličit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Aleš Hruška

Aleš Hruška Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvaatřicetiletý Aleš Hruška dostal šanci jen ve třech ligových zápasech a naposledy chytal v srpnu proti Olomouci. Přestože pokaždé udržel čisté konto, tak se mezi tři tyče vrátil Matúš Kozáčik a Hruška dostával šance jen v pohárech. Například proti Sportingu Lisabon ale předvedl úžasné představení a řekl si o místo. Kozáčik navíc dostal v posledních pěti zápasech pět branek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Milan Havel

Milan Havel Čr Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Letní posila z Bohemians 1905 v lize moc nehraje. V domácí soutěži má Milan Havel deset startů, naposledy však nastoupil v prosincovém utkání s Jabloncem. Především v odvetě se Sportingem ale přesvědčil o svých kvalitách. Hru Plzně by mohl okysličit.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Andreas Ivanschitz

Andreas Ivanschitz Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

S bývalou hvězdou rakouské reprezentace Vrba nepočítá. Andreas Ivanschitz se letos objevil v akci jen třikrát a dohromady odehrál pouze 48 minut. V létě kabinu Viktorky nejspíš opustí, teď by ale mohl dostat ještě jednu šanci oživit hru západočeského týmu. To se mu povedlo například v loňské sezoně na půdě Karviné, kde sice přišel do hry z lavičky náhradníků, po dvaceti minutách ale vyrovnal a nastartoval vítězný obrat.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Aleš Čermák

Aleš Čermák Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Bývalý kapitán reprezentační jednadvacítky přišel do Plzně v létě ze Sparty, v konkurenci zkušených záložníků ale moc šancí nedostává. V lize naskočil jen do devíti zápasů a pouze čtyřikrát byl v základní sestavě. Hra Viktorky ale drhne a právě Aleš Čermák by ji mohl oživit.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Marek Bakoš

Marek Bakoš Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Michael Krmenčík se v zápase s Mladou Boleslaví zranil, Tomáš Chorý se ale šance v základní sestavě nejspíš nedočká. Místo něj by měl nastoupit Marek Bakoš, který na jaře patří k nejlepším hráčům Viktorky. Rve se o každý balon, bojuje a ostatním jde příkladem. Dvakrát se trefil proti Sportingu a skóroval i s Mladou Boleslaví. Teď nejspíš přijde jeho šance.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud