Změny v brankovištích. 6 extraligových týmů, které přišly o své jedničky

Změny v brankovištích. 6 extraligových týmů, které přišly o své jedničky

Změny v brankovištích. 6 extraligových týmů, které přišly o své jedničky

Není to tak dávno, co skončila extraligová sezona, od té doby se však už mnohé změnilo. Svá působiště měnili i gólmani a několik týmů už přišlo o své brankářské jedničky.

Patrik Bartošák zatím zůstává ve Vítkovicích, Třinec i nadále potáhne Šimon Hrubec, slovenský gólman Branislav Konrád setrval v Olomouci. V některých dalších extraligových týmech se ale brankářské jedničky měnily. Kde konkrétně, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Marek Čiliak (Kometa – Slovan Bratislava)

Marek Čiliak SR.jpg

Slovenský gólman přišel do Komety už v dorosteneckém věku a v průběhu let se vypracoval v oporu brněnského celku. Dvakrát v řadě s ním získal extraligový titul, dostal se do reprezentace a teď se posouvá o kousek dál. Sledovalo ho několik klubů z KHL a osmadvacetiletý Čiliak si nakonec plácl se Slovanem Bratislava. Novou jedničkou Komety se stane Marek Langhamer.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Patrik Rybár (Hradec Králové – Detroit)

Patrik Rybár.jpg

Loni to zkusil plzeňský Matěj Machovský, teď jde do Detroitu Patrik Rybár z Hradce Králové. Čtyřiadvacetiletý slovenský reprezentant a účastník posledních olympijských her opouští Hradec po dvou letech. Pokud se prosadí až do NHL, může se stát pátým slovenským brankářem v nejslavnější hokejové lize světa.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Miroslav Svoboda (Plzeň – Nashville)

Miroslav Svoboda Plzeň 2.jpg

V Plzni byl jen rok, stihl toho však hodně. Odbyl si premiéru v reprezentaci, vyhrál základní část a došel až do extraligového semifinále. Teď míří vstříc nové výzvě a pokusí se prosadit v Nashvillu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Libor Kašík (Zlín – Chabarovsk)

Libor Kašík Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Řadu let patřil ke zlínským stálicím. Několikrát se spekulovalo o jeho odchodu, údajně ho lákala Sparta, Libor Kašík, který v roce 2014 vychytal extraligový titul, ale změnil působiště až nyní. Od nové sezony bude hájit branku Chabarovsku a na jeho místo se vrací Jakub Sedláček.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Sami Aittokallio (Sparta - Sport)

Sami Aittokallio Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Měl se stát novou jedničkou a oporou ve sparťanském brankovišti, extraligová mise mu ale příliš nevyšla. Pětadvacetiletý finský gólman Sami Aittokallio v průběhu celé sezony nedokázal najít optimální formu, příliš mu nevyšlo ani play-off a po roce se vrací domů. Příští rok bude chytat za finský Sport. Ve Spartě nyní vsadí na Matěje Machovského.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Brandon Maxwell (Mladá Boleslav – Hradec Králové)

Brandon Maxwell 2 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Hradec Králové sice přišel o Rybára, rychle za něj ale získal kvalitní náhradu. Tou se stal sedmadvacetiletý Brandon Maxwell z Mladé Boleslavi, který se dostal do americké olympijské nominace. V extralize je už od roku 2014, nejprve působil ve Vítkovicích, hájil taky branku Pardubic a od nové sezony se bude dělit o místo v hradecké kleci s Jaroslavem Pavelkou.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud