Změny v brankovišti. 5 gólmanů, kteří mohou odejít z extraligy do KHL

Extraligová sezona sice ještě nekončí, manažeři ale už nyní řeší podoby týmů na příští ročník. Hodně rušno je také okolo gólmanů. A jak se zdá, tak se v jednotlivých brankovištích budou dít hodně zajímavé věci!

Bez názvu.jpg

Okolo extraligových gólmanů je hodně rušno. Někteří mohou změnit extraligovou adresu, pár mužů v maskách sní o NHL a jiní by zase mohli zamířit do KHL. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Patrik Bartošák

Patrik BArtošák Vítkovice.jpg

Jeho prioritou je NHL, nic podepsáno ale ještě není. Opora Vítkovic, které dovedl do play-off, se aktuálně připravuje na světový šampionát, kde se s ním počítá do role trojky. Stejnou pozici měl i na olympiádě, do budoucna by ale v reprezentaci mohl ještě povýšit. Pokud se nevrátí do zámoří, nejspíš odejde do KHL. V extralize asi nezůstane.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Marek Čiliak

Marek Čiliak Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Nedávno se objevily spekulace, které Marka Čiliaka spojovaly se Spartou. Je však otázkou, zda by se fantomovi z Komety, kterou loni dovedl k titulu a letos útočí na další, do Prahy chtělo. Pokud slovenský reprezentant z Brna odejde, pravděpodobně to bude směrem KHL.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Šimon Hrubec

Šimon Hrubec Třinec.jpg

Už několik let je jedním z nejlepších extraligových brankářů. Patří na širší seznam reprezentačních gólmanů a letos se navíc stal nejužitečnějším hráčem Ligy mistrů, ve které Třinec dovedl do semifinále. V tom nyní s Oceláři válčí i na extraligové scéně a je jen jednu výhru od postupu do finále. Pak by mohl odejít do KHL, v 26 letech k tomu má ideální příležitost.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Libor Kašík

Libor Kašík Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Zlínská opora v Baťově městě zřejmě nezůstane. Klíčová persona týmu, se kterým v roce 2014 slavil extraligový titul, by mohla zamířit do KHL. Několikrát se spekulovalo o stěhování do Sparty, nyní je však reálnější odchod směrem na východ.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Branislav Konrád

Branislav Konrád Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Třicetiletý slovenský reprezentant, který se představil i na olympijských hrách, má za sebou třetí sezonu v Olomouci. Hanáky podruhé dovedl do play-off a znovu patřil k nejlepším gólmanům soutěže. Vydrží v klubu i další rok, nebo zamíří do KHL? Tu si dříve krátce vyzkoušel ve Slovanu Bratislava.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud