Změny na lavičkách. 5 extraligových týmů, které mají nové trenéry

V extralize je 14 týmů. Hned pět z nich půjde do příští sezony s novým trenérem. Podívejte se, ve kterých klubech se odehrály trenérské rošády.

Do finále extraligy prošla Kometa s Třincem. Jak Libor Zábranský, tak Václav Varaďa na trenérských postech pokračují, jinde už ale týmy dřou pod vedením nových koučů. Pět (tedy vlastně sedm) nových extraligových trenérů pro příští sezonu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ladislav Čihák a Jiří Hanzlík (Plzeň)

Ladislav Čihák Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Martina Straku lákala hokejová reprezentace, on ale nakonec nebude pokračovat ani na lavičce své Plzně. Indiány nově povede duo jeho asistentů Ladislav Čihák a Jiří Hanzlík. Šestatřicetiletý Čihák působí u hokejistů Plzně už od roku 2014, Hanzlík se do realizačního týmu přesunul až o něco později.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Uwe Krupp (Sparta)

Uwe Krupp Sparta.jpg

Tah s Františkem Výborným příliš nevyšel. Sparta nepostoupila ani do play-off a zkušený kouč ukončil trenérskou kariéru. Na jeho místo nastoupil německý trenér Uwe Krupp, který ještě coby hráč získal Stanley Cup s Coloradem. Bývalý skvělý obránce a německý reprezentant naposledy vedl Eisbären Berlín, teď se pokusí vrátit na vrchol Spartu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Martinec (Hradec Králové)

Tomáš Martinec Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Hokejisté Hradce Králové dvakrát v řadě došli do semifinále, na vytoužený titul ale nedosáhli. Po sezoně se proto rozhodli vydat jinou cestou, už nechtějí tolik utrácet, a na trenérskou židli posunuli Tomáše Martince, který byl dosavadním asistentem Václava Sýkory. S Mountfieldem podepsal smlouvu na pět let.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Zdeněk Moták a Jan Tomajko (Olomouc)

Zdeněk Moták Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Tři roky a dost. Úspěšný kouč Olomouce Zdeněk Venera skončil na lavičce Hanáků a svůj post přenechal hned dvěma nástupců. Kohouty, kteří pod Venerou dvakrát došli do čtvrtfinále, povede nové trenérské duo Zdeněk Moták a Jan Tomajko, tedy dosavadní asistenti. Tomajko je v Olomouci už řadu let, Moták zase dříve působil ve Vítkovicích či ve Spartě.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Milan Razým (Litvínov)

Milan Razým Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Litvínov neprožil dobrou sezonu. V jejím závěru se na trenérskou lavičku postavil Jiří Šlégr, který s týmem alespoň vybojoval extraligovou záchranu. v roli kouče ale pokračovat nechtěl a na jeho místo přišel Miloš Razým. Zkušený trenér naposledy působil ve Slavii, kterou vedl od roku 2015. Teď se posunul o úroveň výš.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud