Změna v českém týmu na EURU. 3 hráči, kteří v sestavě mohou nahradit Alexe Krále

Česká reprezentace vstup do EURA zvládla. Říká se, že se vítězná sestava nemění, přesto Jaroslav Šilhavý nějakou změnu možná udělá. Mezi náhradníky by mohl usednout Alex Král.

Alex Král EURO.jpg

Češi odehráli ve svém úvodním duelu na EURU proti Skotsku dobrý zápas. Utkání však příliš nesedlo Alexi Královi, který podal nevýrazný výkon. Dostane šanci i proti Chorvatsku, nebo zůstane na lavičce náhradníků? Kdo by ho v tom případě mohl nahradit? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Tomáš Holeš 

Tomáš Holeš EURO.jpg

Upřímně, koho by před dvěma lety napadlo, že Tomáš Holeš, jenž byl tehdy krajním obráncem Jablonce, bude hrát na EURU ve středu zálohy? Už proti Skotsku ve druhé půli nahradil Krále a své defenzivní povinnosti splnil na jedničku. Hráči Chorvatska budou ve hře dopředu hodně nepříjemní a česká defenziva bude muset tvrdě pracovat. I proto se znovu nabízí zapojení Holeše, který v tomto ročníku odehrál řadu parádních zápasů za Slavii. Dostane šanci? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Antonín Barák 

Antonín Barák ČR 21.jpg

Do utkání se Skotskem nezasáhl, příležitost však možná ještě dostane. Klidně hned v duelu s Chorvatskem, ve kterém by mohl nabídnout ofenzivnější variantu. Pokud trenér Šilhavý ukáže právě na něj, mohl by se více do defenzivy stáhnout Vladimír Darida, jehož místo by Barák zaujal. Jeho herní myšlení a ofenzivní schopnosti by na Chorvatsko mohly platit. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Adam Hložek 

Adam Hložek ČR 21 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Nabízí se také varianta s Adamem Hložkem, který je, stejně jako Barák, ofenzivnější než Holeš nebo Král. I v tomto případě by se tak více do pole musel stáhnout kapitán Darida. Osmnáctiletý Hložek odehrál část druhé půle proti Skotsku a na hřišti ukázal hodně dobrých věcí. Že je nejmladším českým hráčem, který se kdy představil na mistrovství Evropy? Pro sparťanský klenot žádný problém. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud