Zmátoří se? 6 zkušených hráčů, kteří by měli dovést Pardubice k záchraně

Pokazili, co mohli. Hokejisté Pardubic prožili bídnou sezonu, kterou „korunovali“ posledním místem v tabulce. Teď hrají play-out a pomalu se už chystají na baráž. V té budou spoléhat na své zkušené opory.

Bez názvu.jpg

Že mají přestárlý kádr? Ano, to je pravda. V Pardubicích musí nastat generační obměna. Ale to až po baráži. V té se totiž zkušenosti několika třicátníků budou náramně hodit a budou to právě hráči v pokročilejším věku, na něž bude Dynamo nejvíce spoléhat. Jména šesti hráčů Pardubic, jímž je dohromady už 213 let, a kteří mají východočeskému klubu zajistit setrvání mezi elitou, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Petr Čáslava – 37 let

Petr Hubáček Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zkušený obránce letos odehrál jen 30 zápasů. V závěru základní části navíc utrpěl zlomeninu nosu, otřes mozku a nikdo neví, kdy a zda vůbec se letos ještě vrátí na led. Pro Pardubice by to byla obrovská ztráta, sedmatřicetiletý bek, který hrál i na domácím světovém šampionátu, totiž představuje lídra jak na ledě, tak v kabině. V Dynamu musí věřit, že se dá co nejrychleji do pořádku.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Petr Hubáček – 37 let

Petr Hubáček.jpg

Mistr světa z roku 2010 spojil podstatnou část kariéry s Vítkovicemi, nastupoval i v brněnské Kometě, když se ale před sezonou vracel domů ze zahraničí, zlákaly ho Pardubice. Jak se mu vedlo po čtyřleté extraligové odmlce? Dal osm branek, přidal devět nahrávek a posbíral 15 záporných bodů. Ví, že může být výraznějším přínosem. Třeba to dokáže v baráži.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Jaroslav Hübl – 34 let

Jaroslav Hubl Pardubice.jpg

V brance Dynama se letos protočilo šest gólmanů. Kdo z nich bude chytat v baráži? Jakub Štěpánek s Ondřejem Kacetlem a Brandonem Maxwellem už v týmu nepůsobí, a tak role jedničky připadne na někoho z dvojice Martin Růžička – Jaroslav Hübl, jenž je mírným favoritem.

Čtyřiatřicetiletý gólman přišel do Pardubic v lednu z Litvínova a od té doby odchytal v základní části 12 zápasů. Objevil se i v prvním duelu play-out. Jak se mu povede v klíčové fázi sezony?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Tomáš Rolinek – 37 let

Tomáš Rolinek.jpg

Bývalý reprezentační kapitán a účastník olympijských her ve Vancouveru by měl být tím, kdo zavelí k obratu a na poslední chvíli vyvede tým hrobníkovi z lopaty.

Sedmatřicetiletý útočník má zkušeností na rozdávání a v Dynamu, do něhož se vrátil před rokem ze Sparty, má naprosto klíčovou roli. Uplynulý ročník mu příliš nevyšel, letos už ale zaznamenal 17 branek, přidal 18 asistencí a ví, že stojí před veledůležitým úkolem – zachránit Pardubice.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Nicholas Charles Schaus – 30 let

Nicholas Charles Schaus.jpg

Třicetiletý americký útočník, který má za sebou několik ročníků v AHL, přišel do Pardubic před sezonou z Innsbrucku. V kádru Dynama si rychle našel své místo a vypracoval se v oporu mužstva. V základní části dal sedm branek, přidal 29 asistencí a stal se nejproduktivnějším hráčem týmu. Pardubice na něj budou hodně spoléhat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Petr Sýkora – 38 let

Petr Sýkora Pardubice.jpg

Přestože je mu už 38 let, stále umí. Petr Sýkora má neustále nabito a prožil další střelecky úspěšnou sezonu. Znovu se dostal přes dvacetigólovou hranici a díky 21 vstřeleným brankám byl nejlepším kanonýrem týmu. Navrch přidal ještě 14 nahrávek. Jeho gólový přínos a zkušenosti se budou v baráži náramně hodit.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud