Zlomí medailové prokletí? 5 hráčů, kteří by letos měli táhnout české juniory

Čeští junioři startují novou sezonu. Kouč Václav Varaďa má k dispozici velmi dobře vypadající tým, který by rád prolomil dlouhé medailové prokletí.

Bez názvu.jpg

Na posledním šampionátu čeští hokejisté skončili čtvrtí. Letos budou ve Vancouveru útočit na ještě lepší umístění. Sezona ještě nezačala, česká dvacítka už se ale začíná formovat. Jména pěti hráčů, kteří by měli patřit k jejím oporám, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Galvas

Jakub Galvas ČR.jpg

Má za sebou velmi dobrou sezonu. Přestože mu je teprve 19 let, zařadil se po bok klíčových hráčů Olomouce, v základní části posbíral 13 kanadských bodů a v play-off jich přidal dalších pět.

Z Hané se dostal až do reprezentace, odehrál za ni pět zápasů a premiéru v národním týmu dokonce ozdobil gólem. Na světový šampionát se sice nedostal, v další sezoně ale dostane novou šanci. Taky by měl patřit ke klíčovým hráčům české dvacítky, se kterou si zahrál i na předešlém mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Martin Kaut

Martin Kaut ČR.jpg

Martin Kaut se stal jedním z překvapení letošního draftu. Osmnáctiletého útočníka si z 16. pozice vybralo Colorado a brněnský rodák je zase o kousek blíž vysněné NHL. V uplynulém ročníku patřil k oporám Pardubic, v základní části posbíral 16 kanadských bodů a dalších pět jich přidal v play-off. Sedm bodů zaznamenal na juniorském šampionátu a odbyl si premiéru v seniorské reprezentaci. Česká dvacítka se na něj letos bude hodně spoléhat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Lauko

Jakub Lauko 2 Karel Švec- ČSLH CNC Profimedia.jpg

Z osmnáctiletého útočníka roste nový lídr chomutovských Pirátů. V extralize debutoval v sezoně 2016/17, v uplynulém ročníku už odehrál celkově 48 zápasů a posbíral v nich 12 bodů.

Tři góly a tři asistence si připsal na mistrovství světa osmnáctek a startoval i na juniorském šampionátu. Ve třetím kole draftu ho ulovil Boston a potvrdilo se, že Jakub Lauko patří k nejtalentovanějším českým hráčům současnosti. Ukáže to i mezi juniory?

Foto: Karel Švec / ČSLH / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Martin Nečas

Martin Nečas ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Devatenáctiletý útočník se stal podruhé v řadě nejlepším juniorem sezony. Na začátku ročníku si odbyl premiéru v NHL, pak se vrátil do Komety a oslavil zisk extraligového titulu. K tomu v play-off pomohl devíti body. Poprvé také oblékl reprezentační dres a dostal se až na šampionát do Dánska. Na posledním mistrovství světa juniorů dal tři góly a přidal osm nahrávek. Pokud ho Carolina uvolní i letos, bude znovu patřit k lídrům juniorského výběru.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Filip Zadina

Filip Zadina ČR 2.jpg

Šestka letošního draftu a velká naděje českého hokeje. Osmnáctiletý útočník dal na minulém juniorském šampionátu sedm branek a dostal se do All-Star týmu turnaje. V závěru sezony si odbyl reprezentační premiéru a byl blízko účasti na mistrovství světa. Tam se sice nedostal, junioři ale na útočníka Detroitu budou znovu spoléhat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud