Zlínský klenot na odchodu. Tři adresy, na které může zamířit Libor Kašík

Dlouhodobě patří mezi nejlepší extraligové gólmany. Už několik let hájí zlínské barvy, ty ale v létě může vyměnit za jiné. Situace v Baťově města totiž není ideální a okolo Libora Kašíka krouží několik zájemců.

Pětadvacetiletý Kašík vychytal v roce 2014 Zlínu titul, od té doby se mluví o jeho povolání do národního týmu, Kašík reprezentační dres ale dosud neoblékl. Možná mu pomůže změna klubu, o které se nyní vážně spekuluje. Tři adresy, na které by mohl zamířit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Sparta

Libor Kašík Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Kašík a Sparta, to je věčné téma. Už několikrát se spekulovalo o stěhování zlínského gólmana do české metropole, dosud k němu ale nikdy nedošlo. Pražský klub se před sezonou zbavil Tomáše Pöpperleho a přivedl Samiho Aittokallia z Finska, jenže ani on se nestal neprůstřelnou zdí mezi třemi tyčemi. V předkole navíc Sparta rychle vypadla s Libercem a v klubu možná budou zase řešit otázku gólmanů. Přivést by mohli právě Kašíka.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Vítkovice

Libor Kašík.jpg

Vítkovice letos držel Patrik Bartošák, ten se ale může vrátit do zámoří a pokusit se zabojovat o místo v NHL. Pokud k tomu dojde, budou v Ostravě hledat adekvátní náhradu. Kašík by Bartošáka dokázal zastoupit a není divu, že se spekuluje o jeho přesunu na východ republiky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

KHL

Libor Kašík 2.jpg

Ve hře jsou sice české varianty, nejreálněji ale vypadá odchod do KHL. Kašík o tuto variantu velmi stojí a rád by se vydal vstříc svému prvnímu zahraničnímu angažmá. Čeští gólmani mají v Rusku velmi dobré jméno a Kašík by klidně mohl navázat na výkony Pavla Francouze či Dominika Furcha. Jeho místo ve zlínské bráně by měl zaujmout Jakub Sedláček, jenž letos chytal za Slovan Bratislava.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud