Zlepší sport erekci? Sexuologové i sportovci mají jasno

Sport je zdravý, konstatují lékaři. Vzácná shoda o tomto tvrzení panuje napříč specializacemi. O prospěšnosti sportu nepochybují dokonce ani sexuologové. Jak může sport ovlivnit vaše výkony v ložnici? Může sport zlepšit vaši erekci?

Sport může zlepšit váš mužný výkon

Aktivní životní styl má příznivý vliv na mnoho oblastí mužského života, sexualitu nevyjímaje. Mužskou erekci může ovlivnit celá řada faktorů. Ve své biologické podstatě se jedná o poměrně složitý děj. Známý český sexuolog Radim Uzel ho ostatně s nadsázkou nazýval zázrakem hydrodynamiky.

Tento tělesný proces funguje jako komplexní interakce řady tělesných systémů, zejména nervového, svalového a cévního. Pokud muž není schopen dosáhnout erekce, může to upozorňovat na špatnou funkčnost právě některého z nich.

Problémy s erekcí může zapříčinit nízká hladina testosteronu, vysoký krevní tlak, cukrovka, obezita nebo i kardiovaskulární onemocnění. Tyto stavy se mohou podílet na horším prokrvení penisu, což se negativně podepisuje právě na erekci.

Klepněte pro větší obrázek


Jak sport zlepšuje erekci?

Pravidelná fyzická zátěž může přispět ke správnému prokrvení penisu. Zároveň snižuje krevní tlak. Navíc udržuje srdce a cévy v optimální kondici a podporuje krevní oběh. Sport s sebou nese podle odborníků dokonce i zvýšení libida.

Pravidelný sport může vést přímo ke zlepšení erektilní dysfunkce, konstatuje dánský výzkum. Stačí i méně náročné aktivity, jako je rychlá chůze, které byste se měli věnovat nejméně 30 minut každý den.

Odborníci z Harvardu zase došli k závěru, že sport má vynikající preventivní efekt proti problémům s erekcí. Po analýze dat dospěli k zajímavým výsledkům: Muži, kteří se po dobu hodiny a půl věnovali běhu, případně tři hodiny týdně pracovali venku, přičemž šlo o fyzicky náročnější práci, měli o 20 % nižší pravděpodobnost vzniku erektilní dysfunkce.

Co říkají o vlivu fyzických aktivit odborníci?

Jistá studie z Portugalska s těmito závěry souhlasí a mužům doporučuje především aerobní aktivity se střední až silnou intenzitou.

Stejný názor zastával i nejznámější tuzemský odborník na lidskou sexualitu MUDr. Radim Uzel, CSc. Známý gynekolog a sexuolog v jednom z četných rozhovorů shrnul recept na fungující milostný život nejen pro muže:

Pochopitelně zdravou sexualitu příznivě ovlivňuje pravidelná životospráva, pestrá strava, přiměřený pohyb a vynechání škodlivin, jako je třeba kouření či alkohol v nadměrném množství.

Klepněte pro větší obrázek

Vhodné jsou Kegelovy cviky

Kromě celkové změny životního stylu se vyplatí i cílené posilování správných svalových partií. Potvrdila to studie australské James Cook University. Stejný názor sdílí přední český sexuolog Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.

Všeho s mírou

Ovšem pozor, nejen ve sportu platí, že nic se nemá přehánět. Některé aktivity se naopak se sexuálním životem příliš nepojí, upozorňují vědecké kapacity. Podle zjištění vědců z Univerzitní kliniky Hamburk-Eppendorf může vést vytrvalostní sport k poklesu hladiny testosteronu. Profesionální sportovci tak mohou zaznamenat i snížení libida.

Spokojeni v tomto směru nebudou ani cyklisté, milovníci jízdy na koni nebo motorkáři. Všechny tyto aktivity totiž vedou ke zhoršenému prokrvení partií v rozkroku. U cyklistů se objevilo dokonce 3x větší procento impotentních mužů než v běžné populaci, jak ve svém výzkumu zjistila univerzitní klinika v Kolíně nad Rýnem.

Jak můžete změnit svoje návyky pro lepší erekci?

Správně fungující erekce tedy vyžaduje kromě dostatku pohybu i celkovou změnu životosprávy včetně úpravy jídelníčku. Dostatek živin a dalších tělu prospěšných látek můžete kromě běžné stravy dodat svému organismu taktéž s pomocí potravinových doplňků pro podporu prokrvení penisu a erekce.

Klepněte pro větší obrázek

K takovým unikátním pomocníkům, kteří dokáží napomoci k tomu, aby se vaše mužná chlouba znovu vrátila do prvotřídní kondice, patří přípravek Proerecta LONG. Tento čistě přírodní preparát mohou užívat i sportovci.

Top videa

Ďábelská intenzita, úžasné emoce. Součkovi i Coufalovi závidím, přiznal Podaný

Nejčtenější články

Měli dostat šanci? 4 Češi z NHL, kteří mohli přijet na mistrovství světa

Měli dostat šanci? 4 Češi z NHL, kteří mohli přijet na mistrovství světa

Hokejová reprezentace letos stála o řadu posil z NHL, zpoza Atlantiku ale přilétla spousta omluvenek. Další hráče „zavrhli“ stavitelé národního týmu.

21.  5.  2023 | |2 N/A
Petr Sobol
Hokejová reprezentaceNHLHokej
Zbrojovka je na dně. Podívejte se, kteří klíčoví hráči Brna po sestupu odejdou

Zbrojovka je na dně. Podívejte se, kteří klíčoví hráči Brna po sestupu odejd…

Zbrojovka vstoupila do sezony dobře, jaro ale totálně zpackala a vrací se zpátky do druhé ligy. Tým teď čeká velká přestavba.

30.  5.  2023 |
Petr Sobol
Zbrojovka BrnoPřestupyFotbal
Žhavá letní přestupová trasa. 5 hráčů, kteří mohou odejít ze Slavie do Baníku

Žhavá letní přestupová trasa. 5 hráčů, kteří mohou odejít ze Slavie do Baník…

Ostravskému Baníku letošní sezona vůbec nevyšla. Tým bude potřebovat posily. A hledá je ve Slavii.

1.  6.  2023 |
Petr Sobol
Baník OstravaSlavia PrahaPřestupyFotbal

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com