Zlatý poklad Tomáš Souček. Havlíčkův Brod za něj dostane od Slavie desítky milionů korun

Zlatý poklad Tomáš Souček. Havlíčkův Brod za něj dostane od Slavie desítky milionů korun

Tomáš Souček se už brzy oficiálně stane hráčem West Hamu, který za něj zaplatí celkově 540 milionů korun. Pořádný důvod k radosti však nemají jen v Edenu, ale také v Havlíčkově Brodě.

Tomáš Souček, který kromě Slavie hrával taky za Žižkov a Liberec, je odchovancem Havlíčkova Brodu. V klubu jsou na něj náležitě pyšní a taky díky němu vydělají tučný balík peněz.

Písemná smlouva, kterou poslal Blesku slávistický boss Jaroslav Tvrdík, totiž hovoří jasně. „Pokud hráč přestoupí do jakéhokoliv klubu, a to jak v rámci České republiky, tak do zahraničí, bude klubem SK Slavia Praha – fotbal a.s. klubu FC Slovan Havlíčkův Brod doplacena částka ve výši 10 % z přestupní částky na základě vystaveného daňového dokladu (faktury),“ stojí v ní. „10 % z přestupové částky,“ potvrdil Tvrdík v SMS zprávě.

Souček přitom přestupuje do West Hamu, v jehož barvách dal tři góly a pomohl mu k záchraně v Premier League, za 540 milionů korun (z toho je 110 milionů korun za hostování a 430 milionů za přestup).

V Havlíčkově Brodě si tak mohou mnout ruce. „Roční rozpočet klubu činí čtyři a půl milionu,“ uvedl pro Blesk předseda klubu Pavel Mazánek. Díky Součkovi tak mají na několik let vystaráno.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud