Zlatý kapitán i přestupový rekordman. Připomeňte si, co všechno dokázal během kariéry Štěpán Vachoušek

Letos uplynulo už šest let od chvíle, co Štěpán Vachoušek ukončil fotbalovou kariéru a vydal se do sportovního důchodu. Jistě v něm má na co vzpomínat.

Bývalý ofenzivní záložník Štěpán Vachoušek spojil převážnou část kariéry s Teplicemi. Hrával za obě pražská „S“ a působil také v cizině. Výraznou stopu za sebou zanechal i v národním týmu, se kterým si zahrál na evropském šampionátu. Nejdůležitější milníky jeho kariéry si můžete připomenout v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Rekordní přestup

Štěpán Vachoušek Slavia MAZAC PAVEL CNC Profimedia.jpg

V roce 2002 si ho v Teplicích vyhlédla Slavia, která neváhala investovat vysokou sumu a koupila ho za 27 milionů korun. To byl na dlouhou dobu nejdražší přestup mezi ligovými kluby. Překonal ho až v zimě roku 2017 Jan Sýkora, jehož Slavia koupila z Liberce za více než 30 milionů. Štěpán Vachoušek se však v Praze dlouho neohřál a po roce odešel do Marseille. Olympique za něho zaplatil 69 milionů korun.

Foto: MAZAC PAVEL / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Ligová kariéra

Štěpán Vachoušek Teplice.jpg

Štěpán Vachoušek se přes Marseille a Austrii Vídeň vrátil v roce 2008 na Stínadla. Krátce působil ve Spartě, angažmá mu ale nevyšlo, a tak se rychle vrátil do Teplic. V nejvyšší soutěži odehrál 315 duelů a k 268 z nich nastoupil v teplickém dresu. V lize vstřelil 48 gólů a přidal 33 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Zlatý kapitán lvíčat

Štěpán Vachoušek ČR  BERANEK MICHAL CNC Profimedia.jpg

Je tomu už 21 let, co česká „lvíčata“ získala zlato na Euru na Švýcarsku. V týmu tehdy byli Milan Baroš, Petr Čech či Zdeněk Grygera, ale také Vachoušek, který byl na turnaji kapitánem českého výběru. V jednadvacítkách odehrál dohromady dvacet zápasů, v nichž vstřelil sedm branek.

Foto: BERANEK MICHAL / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Bronzové Euro

Štěpán Vachoušek Euro LEBEDA PAVEL CNC Profimedia.jpg

Štěpán Vachoušek odehrál také 23 zápasů za seniorskou reprezentaci. Debutoval v polovině dubna roku 2002 proti Řecku a v listopadu poprvé skóroval v duelu se Švédy. Druhou branku si připsal v závěrečném kvalifikačním utkání o postup na Euro do sítě Rakouska.

Zahrál si také na mistrovství Evropy v Portugalsku, na kterém přispěl k výhře 2:1 nad Německem. Poslední zápas v národním týmu odehrál v roce 2006.

Foto: LEBEDA PAVEL / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud