Zlatí obhájci. 3 Švédi, kteří byli u loňského i letošního titulu na mistrovství světa

V letech 2015 a 2016 světovým šampionátům vládli Kanaďané, letos i loni dokráčeli ke zlatu hokejisté Tre Kronor. Švédský hokej je v současné době neskutečně silný a hravě by dokázal sestavit několik našlapaných týmů.

Švédsko se řadí mezi největší hokejové velmoci současnosti. V NHL má velmi početné zastoupení a národní tým z toho dokáže vytěžit. Má totiž z čeho vybírat! Vždyť v loňském a letošním výběru byli jen tři stejní hráči. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Dennis Everberg

Švédsko MS 2018.jpg

Osu švédského týmu tvořili hráči z NHL, do výběru se ale dostali také hokejisté působící v Evropě. Jedním z nich byl šestadvacetiletý útočník Nižněkamsku Dennis Everberg. Ten startoval na druhém šampionátu v řadě a znovu získal zlato. Loni dal dva góly a přidal nahrávku, letos si připsal dva body za gól a jednu asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

John Klingberg

John Klingberg Švédsko.jpg

Do All-Star týmu šampionátu se sice nevešel, John Klingberg se však stal nejlepším obráncem šampionátu. Pětadvacetiletý ofenzivně laděný bek z Dallasu, v jehož barvách letos posbíral 67 kanadských bodů, odehrál velmi dobrý turnaj. V Dánsku dal gól, přidal pět nahrávek a získal druhé světové zlato v řadě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Oliver Ekman-Larsson

Oliver Ekman-Larsson Švédsko.jpg

Šestadvacetiletý bek z Arizony je považován za jednoho z nejlepších obránců současnosti a na letošním šampionátu to jen potvrdil. Loni na mistrovství světa posbíral pět bodů, letos dokonce sedm za dva góly a pět asistencí.

Náramně mu vyšla finálová bitva, připsal si asistenci u branky na 2:2 a zejména v prodloužení byl k nezastavení. Stejně jako loni proměnil i jeden z nájezdů v penaltové loterii. Po zásluze se dostal do All-Star týmu šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud