Alexander Bah (Slavia-Benfica)   Když Slavia prodala na podzim roku 2020 Vladimíra Coufala do West Hamu, zdálo se, že za něj náhradu jen tak nenajde. O pár měsíců později ale do Edenu přišel Alexander Bah, z něhož se stala jedna z ligových hvězd. Čtyřiadvacetiletý krajní dánský obránce předváděl parádní výkony a zaujal i kluby v zahraničí. Letos v létě odešel za 200 milionů korun do portugalské Benfiky, žádný jiný z ligových obránců nikdy nestál víc. 
 Denis Alijagič (Slavia-Olympiakos)   Ligovou hvězdou se nestal, měl k tomu ale nakročeno. Devatenáctiletý útočník s bosenskými kořeny zářil během podzimu v druholigové Vlašimi, dal 11 branek a v zimě si jej stáhla do Edenu Slavia, které patřil. Do sešívaného kádru se ale nevešel, a tak zamířil hostovat do Liberce. Pod Ještědem se mu však nevedlo a nedohodl se ani na spolupráci v Edenu. Místo toho odešel do řeckého Olympiakosu, kde se sešel i s Tomášem Vaclíkem. 
 Jean-David Beauguel (Plzeň-FC Wehda)  Odehrál životní sezonu. Jean-David Beauguel loni nasázel 19 branek a stal se králem ligových střelců. V Plzni si přáli, aby na západě Čech ještě zůstal, třicetiletému francouzskému útočníkovi ale skončila smlouva, a tak se rozhodl jít dál. Nezamířil však do žádné z prestižních evropských soutěží, místo toho odešel do Saúdské Arábie a stal se posilou celku FC Wehda.
 Ondřej Kúdela (Slavia-Jakarta)   V lize hrával za Slovácko, Kladno, Spartu, Mladou Boleslav nebo Liberec. Zlom v jeho kariéře přišel v rozehrané sezoně 2017/18, kdy přestoupil do Slavie. Spousta lidí tomuto kroku nerozuměla, Ondřej Kúdela ale v Edenu zářil, stal se elitním ligovým stoperem a dostal se i do reprezentace. Jeho kariéru ale ovlivnila rasistická kauza z utkání na půdě skotského Glasgow a taky zdravotní trable, kvůli kterým odehrál v minulé sezoně jen třináct ligových zápasů. Poté odešel společně s Michaelem Krmenčíkem do indonéské Jakarty, která následně získala i Júsufa Hilála. 
6
Fotogalerie

Zlákalo je zahraničí. 6 skvělých hráčů, kteří v létě odešli z Fortuna ligy do ciziny

Do Fortuna ligy se v létě vrátil Jan Kuchta. Spekuluje se taky o příchodu Jakuba Jankta, elitní tuzemská fotbalová soutěž však počítá i ztráty. 

Tak jako v každém přestupním období, i během tohoto léta domácí fotbalovou scénu opustilo několik hodně zajímavých fotbalových jmen. Šest z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 7

Adam Hložek (Sparta-Leverkusen) 

Adam Hložek Sparta 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Bylo jasné, že odejde, zbývalo jen vyřešit, kam to bude. Sparťanský klenot Adam Hložek byl spojován nejčastěji s německou Bundesligou, kam taky nakonec zamířil. Dvacetiletý reprezentační útočník si plácl s Leverkusenem, který za něj zaplatil zhruba 450 milionů korun. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Alexander Bah (Slavia-Benfica) 

profimedia-0710010185.jpg

Když Slavia prodala na podzim roku 2020 Vladimíra Coufala do West Hamu, zdálo se, že za něj náhradu jen tak nenajde. O pár měsíců později ale do Edenu přišel Alexander Bah, z něhož se stala jedna z ligových hvězd. Čtyřiadvacetiletý krajní dánský obránce předváděl parádní výkony a zaujal i kluby v zahraničí. Letos v létě odešel za 200 milionů korun do portugalské Benfiky, žádný jiný z ligových obránců nikdy nestál víc. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Denis Alijagič (Slavia-Olympiakos) 

Denis Alijagič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ligovou hvězdou se nestal, měl k tomu ale nakročeno. Devatenáctiletý útočník s bosenskými kořeny zářil během podzimu v druholigové Vlašimi, dal 11 branek a v zimě si jej stáhla do Edenu Slavia, které patřil. Do sešívaného kádru se ale nevešel, a tak zamířil hostovat do Liberce. Pod Ještědem se mu však nevedlo a nedohodl se ani na spolupráci v Edenu. Místo toho odešel do řeckého Olympiakosu, kde se sešel i s Tomášem Vaclíkem. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jean-David Beauguel (Plzeň-FC Wehda) 

Jean-David Beauguel Plzeň 22.jpg

Odehrál životní sezonu. Jean-David Beauguel loni nasázel 19 branek a stal se králem ligových střelců. V Plzni si přáli, aby na západě Čech ještě zůstal, třicetiletému francouzskému útočníkovi ale skončila smlouva, a tak se rozhodl jít dál. Nezamířil však do žádné z prestižních evropských soutěží, místo toho odešel do Saúdské Arábie a stal se posilou celku FC Wehda.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Ondřej Kúdela (Slavia-Jakarta) 

Ondřej Kúdela Slavia 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V lize hrával za Slovácko, Kladno, Spartu, Mladou Boleslav nebo Liberec. Zlom v jeho kariéře přišel v rozehrané sezoně 2017/18, kdy přestoupil do Slavie. Spousta lidí tomuto kroku nerozuměla, Ondřej Kúdela ale v Edenu zářil, stal se elitním ligovým stoperem a dostal se i do reprezentace. Jeho kariéru ale ovlivnila rasistická kauza z utkání na půdě skotského Glasgow a taky zdravotní trable, kvůli kterým odehrál v minulé sezoně jen třináct ligových zápasů. Poté odešel společně s Michaelem Krmenčíkem do indonéské Jakarty, která následně získala i Júsufa Hilála. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Daniel Samek (Slavie-Lecce)

Daniel Samek Slavia 21.jpg

Osmnáctiletý záložník byl jedním z objevů loňského ročníku. Během podzimu se zabydlel v základní sestavě Slavie a předváděl velmi dobré výkony. Na jaře už to sice nebylo ono, ligový ročník přesto končil s 19 starty a třemi góly. V létě měl odejít na hostování do Mladé Boleslavi, nakonec ale zamířil do italského Lecce.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud