Zkušenosti k nezaplacení. 9 extraligových finalistů, kteří hráli v NHL

Finálová série mezi Třincem a Kometou má za sebou dva zápasy. V prvním dominovali Oceláři, odvetu zvládlo Brno. V obou duelech hráli velmi důležitou roli i hráči, kteří působili v NHL.

Bez názvu.jpg

Na soupiskách obou finalistů je celkově devět hráčů, kteří si zahráli v nejslavnější lize světa. Někteří si v NHL střihli jen epizodní roli, jiní v soutěži odehráli stovky zápasů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Michal Barinka (Kometa)

Michal Barinka.jpg

Účastník olympijských her v Soči přišel do Komety před sezonou ze Sparty. Mistr světa z roku 2010 působil rovněž ve Švýcarsku či v KHL a vyzkoušel si také NHL. Během ročníků 2003/04 a 2005/06 odehrál 34 zápasů za Chicago.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 10

Martin Erat (Kometa)

Martin Erat Nashville.jpg

Kapitán českého týmu z olympijských her strávil v zámoří řadu úspěšných let. Hrál za Nashville, Washington a Arizonu a v NHL nastoupil k více než 900 zápasů. Loni posílil Kometu a dovedl ji k titulu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 10

Lukáš Krajíček (Třinec)

Lukáš Krajíček ČR.jpg

Současný třinecký kapitán byl do NHL vybrán v prvním kole draftu 2001. Po jedné sezoně na Floridě zamířil do Vancouveru, kde vydržel dva roky. Poté hrál za Tampu Bay a v průběhu sezony 2009/10 odešel do Philadelphie. Poté se vrátil do Evropy a oslavil titul s Třincem.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 10

Marek Langhamer (Kometa)

Marek Langhamer Arizona.jpg

Kometa získala v průběhu sezony velmi kvalitního náhradníka, který kryje záda Marku Čiliakovi. Ze zámoří se vrátil pětadvacetiletý Marek Langhamer, jenž v průběhu letošní a loňské sezony zasáhl do dvou zápasů Arizony. Větší perspektivu ale v zámoří neviděl, a tak se rozhodl k návratu domů. Stála o něj také Sparta, bývalý mládežnický reprezentant si ale plácl s Kometou.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 10

Tomáš Malec (Kometa)

Tomáš Malec.jpg

Pětatřicetiletý slovenský obránce je v Kometě s přestávkami už od roku 2010. Předtím hrával za Třinec a k několika zápasům nastoupil i v NHL. Během dvou ročníků odehrál 43 zápasů za Carolinu a v průběhu dalších dvou let nastoupil ještě ke třem duelům za Ottawu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 10

David Musil (Třinec)

David Musil.jpg

Pětadvacetiletý obránce přišel do Třince před sezonou po osmi letech strávených v zámoří. V sezoně 2014/15 nastoupil ke čtyřem zápasům za Edmonton a na konto si připsal dvě nahrávky. Více prostoru už ale nedostal.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 10

Martin Nečas (Kometa)

Martin Nečas Carolina 2.jpg

Dvanáctý hráč uplynulého draftu si v úvodu sezony odbyl premiéru v NHL a odehrál jeden zápas za Carolinu. V zámoří však nezůstal a vrátil se do Komety. S tou devatenáctiletý útočník hraje druhé finále v řadě a v jedenácti zápasech play-off stihl posbírat už sedm bodů.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 10

Jakub Petružálek (Třinec)

Jakub Petružálek.jpg

Jakub Petružálek slavil v roce 2015 titul s Litvínovem, který ve finále porazil Třinec. Teď bojuje o další triumf právě s Oceláři. Předtím působil několik let v KHL, hrál také ve Finsku a vyzkoušel si i NHL. V sezoně 2008/09 odehrál dva zápasy za Carolinu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 10 / 10

Tomáš Vincour (Kometa)

Tomáš Vincour Colorado.jpg

Urostlý forvard prošel v roce 2009 draftem, z něhož ho získal Dallas. Za první tým Stars odehrál 86 zápasů, pevné místo v kádru si ale nevybojoval. K devíti zápasům nastoupil i za Colorado a v roce 2015 zamířil do KHL. Loni už slavil titul s Kometou.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud