Zkušenost v akci. 8 hráčů, kteří se před olympiádou vrací do reprezentace

Už žádné testování. Trenér hokejové reprezentace Josef Jandač bere na Channel One Cup vyzkoušená jména, z nichž následně poskládá olympijský tým. Ten může být hodně zkušený.

Bez názvu1.jpg

V nominaci na Channel One Cup se objevili Patrik Bartošák, Vojtěch Mozík či Dominik Kubalík, do reprezentace se však po pauze vrací i osm ostřílených hráčů. Kteří to jsou? A kdo z nich si vybojuje pozvánku na olympiádu? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Roman Červenka

Roman Červenka Švýcarsko.jpg

Hrál ve Vancouveru, startoval v Soči a nejspíš pojede i do Jižní Koreji. Roman Červenka působí ve Švýcarsku, a tak by se ho netýkal ani případný bojkot KHL. Jednatřicetiletý útočník loni v reprezentaci odehrál 14 zápasů, startoval na Světovém poháru i mistrovství světa a celkově dal pět branek, ke kterým přidal čtyři asistence. Jandač a spol. si od něj hodně slibují i letos.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Martin Erat

Martin Erat Kometa 1.jpg

Martin Erat má sice už 36 let, do starého železa ale rozhodně nepatří. Prokazoval to po odchodu z NHL v Omsku a dokazuje to i v dresu Komety, kterou loni dovedl k titulu. Teď se vrací do národního týmu, ve kterém nehrál od šampionátu v Praze. Pokud bude na mezinárodní scéně stíhat, pojede na čtvrtou olympiádu v řadě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Jan Kolář

Jan Kolář.jpg

Jednatřicetiletý bek hrál na třech světových šampionátech v řadě. Na šanci čekal i ve Francii, na led se ale nakonec nepodíval. Teď se však zadák Chabarovsku vrací do akce a je připraven bojovat o premiérovou olympijskou pozvánku. Šanci rozhodně má.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Petr Koukal

Petr Koukal Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Světový šampion z roku 2010 startoval už na pěti mistrovstvích světa. Na tom loňském ale chyběl a kde kdo si mohl myslet, že je jeho reprezentační kariéra u konce. Jenže to byl omyl, Petr Koukal se po návratu z KHL stal jedním z tahounů Hradce Králové a po roce je zpět v národním týmu. Tomu má stále co nabídnout.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Zbyněk Michálek

Zbyněk Michálek Sparta.jpg

Před rokem si zahrál na Světovém poháru, Arizona ho ale potom poslala na farmu a zdálo se, že kariéra čtyřiatřicetiletého Zbyňka Michálka spěje ke konci. Účastník dvou olympijských turnajů to ale nezabalil, plácl si se Spartou a znovu se dostane do tempa. V Jižní Koreji by měl patřit k lídrům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Ondřej Němec

Ondřej Němec Kometa 2.jpg

Mistr světa z roku 2010 se před uplynulou sezonou vrátil do extraligy a s Kometou vybojoval titul. Stáli o něj i reprezentační trenéři, třiatřicetiletý Ondřej Němec si dal ale po sezoně volno. Teď se však do národního týmu vrací a reprezentační dres oblékne poprvé od domácího světového šampionátu. Na tom dal tři góly a přidal stejný počet nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Martin Růžička

Martin Růžička Třinec Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Že už jste na něj zapomněli? Tak zbystřete, Martin Růžička je opět v ráži. Mistr světa z roku 2010, který si zahrál i na světové šampionátu v Bělorusku, se po dvouleté pauze vrací do reprezentace a je připraven zabojovat o olympijskou letenku.

Loni se vrátil z KHL do Třince a v sezoně posbíral 25 kanadských bodů. Teď jich má na kontě už o devět více, k 19 gólům přidal 15 asistencí a je z něj nejproduktivnější hráč extraligy. Reprezentační trenéři to nemohli přehlídnout.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Michal Vondrka

Michal Vondrka Chomutov.jpg

Loni se stal nejlepším hráčem extraligy a také letos je Michal Vondrka v ráži. Odměnou kapitánovi Pirátů z Chomutova je pozvánka do reprezentace, ve které se loni objevil ve třech zápasech. Teď hraje o olympijskou nominaci.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud