„Zkušení“ mladíci. Toto jsou tři extraligoví teeganeři, kteří letos odehráli přes 30 zápasů

Hokejová veřejnost stále žádá, aby prostor dostávali mladí a talentovaní hokejisté. Jenže ne všude se to tak děje.

Bez názvu.jpg

Česká mládež na hokejové velmoci nestačí. I proto je důležité, aby mladí hráči dostávali šanci mezi extraligovou elitou už co nejdřív a aby ukázali, co v nich je. Při pohledu na extraligové statistiky najdeme tři teenagery, kteří letos odehráli přes 30 zápasů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Matěj Blümel (Dynamo Pardubice) – 31 zápasů

Matěj Blumel Pardubice.jpg

Devatenáctiletého útočníka, který si zahrál na domácím juniorském šampionátu, v posledním draftu NHL získal ve čtvrtém kole Edmonton, Matěj Blümel se ale po dvou letech v zámoří vrátil domů a posílil Pardubice. V kádru Dynama si odbyl extraligovou premiéru a v dosavadních 31 zápasech posbíral pět bodů – za čtyři góly a jednu přihrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Karel Plášek (Kometa Brno) – 34 zápasů

Karel Plášek Kometa 19 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V extralize debutoval už v sezoně 2017/18, loni za Kometu odehrál celkově 34 zápasů a přesně tolik jich má na kontě i letos. Devatenáctiletý útočník, jehož v šestém kole uplynulého draftu NHL ulovil Vancouver, dal letos tři branky a přidal tři nahrávky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Stanislav Svozil (Kometa Brno) – 37 zápasů

Stanislav Svozil Stanislav Heloňa  MAFRA  Profimedia.jpg

Spoustu prostoru dostává také Stanislav Svozil. Teprve sedmnáctiletý bek debutoval v extralize v letošním ročníku, už teď je ale jedním ze stavebních kamenů obrany brněnského týmu. Talentovaný obránce, který by měl v roce 2021 projít draftem NHL, si v letošních 37 startech připsal dva góly a tři asistence.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud