Zkušení matadoři. 5 hráčů Plzně, kteří zasáhli do všech zápasů v Lize mistrů

Plzeň dnes potřetí v historii vstupuje na půdu Ligy mistrů. Trenér Pavel Vrba má přitom k dispozici velmi zkušený tým s řadou pamětníků obou předešlých účastí.

Poprvé si Viktorka v Lize mistrů zahrála v sezoně 2011/12. Tehdy narazila na BATE Borisov, Barcelonu a AC Milán. Podruhé, v ročníku 2013/14, vyfasovala Bayern Mnichov, Manchester City a CSKA Moskva. Kádr Plzně se během té doby sice proměnil, pět hráčů ale zasáhlo do všech 12 zápasů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michal Ďuris

Michal Ďuriš.jpg

Slovenský útočník, který aktuálně působí v kyperské Famagustě, prožil s Plzní obě základní skupiny. A během premiérové účasti Viktorky v soutěži se dokonce gólově prosadil a v nastaveném čase posledního zápasu s AC Milán vyrovnal na 2:2.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Pavel Horváth

Pavel Horváth Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Plzeňská legenda a jeden z hlavních strůjců nové éry západočeského klubu. Pavel Horváth byl srdcem i mozkem Viktorky, a pokud byl fit, nemohl v základní sestavě chybět. V obou ročnících patřil k nejvytěžovanějším hráčům týmu.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Daniel Kolář

Daniel Kolář CSKA.jpg

Jediný hráč současného týmu, který byl ve všech zápasech Ligy mistrů v základní skupině. Dokonce se trefil v dosud posledním zápase Plzně v soutěži, ve kterém nastartoval obrat proti CSKA Moskva. Bude hrát i dnes?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Milan Petržela

Milan Petržela.jpg

Také Milan Petržela by dnes mohl přidat už třináctý start v soutěži. V roce 2011 měl obrovskou šanci skórovat proti Barceloně, v životní šanci ale selhal. Na gól v soutěži stále čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

František Rajtoral

František Rajtoral LM.jpg

Všech 12 zápasů Plzně v Lize mistrů odehrál i František Rajtoral. Jeho osud ale dopadl tragicky. Z Viktorky zamířil do Turecka, kde spáchal sebevraždu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud