Jan Kovář - Opustil jistotu v Kontinentální hokejové lize a zamířil se rvát o místo v NHL. Jan Kovář však neuspěl v New Yorku Islanders ani Bostonu, a tak se v průběhu sezony vrátil domů. Do Plzně dorazil v parádní formě a vytvořil úderné duo s Milanem Gulašem. Pohodu si přenesl i do reprezentace a hattrickem pomohl k výhře nad Švédy. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Tomáš Kundrátek - Českému týmu na turnaji velmi dobře fungovala i defenziva. Tedy až do chvíle, kdy se v zápase s Rusy zranil Tomáš Kundrátek, jenž už několik let patří k pilířům české obrany. Devětadvacetiletý bek Davosu startoval na Světovém poháru, hrál na olympijských hrách i dvou mistrovstvích světa. Na tom posledním sice chyběl, v Bratislavě by měl ale patřit k nejzkušenějším. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Marek Kvapil - V reprezentaci se několik let neobjevil, návrat na scénu však oslavil stylově – úvodním českým gólem do sítě domácích Švédů. Spekulovalo se o tom, že čtyřiatřicetiletý Marek Kvapil má problémy s trenérem Říhou, ty řeči jsou ale pryč a lídr extraligové produktivity ukázal, že na mezinárodní tempo stále stačí. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jiří Sekáč - Po bok Kováře s Gulašem se postavil Jiří Sekáč, jenž se trefil proti Finům i Švédům. Šestadvacetiletý útočník Kazaně, jenž dal v letošní sezoně KHL už 22 branek, pomohl k vytvoření elitního útočného komanda, které by spolu mělo hrát i v Bratislavě. Lepší útočnou formaci totiž český hokej v Evropě momentálně nemá. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Zkušená osa reprezentace. 5 hráčů, kteří by měli mít jistou účast na šampionátu

Jedno je jisté. Až reprezentační kouč Miloš Říha bude oznamovat nominaci na mistrovství světa, objeví se v ní několik hráčů z posledního turnaje ve Švédsku.

Velmi dobře zachytali oba gólmani, kvalitní turnaj odehráli sourozenci Zohornové a šlapala i defenziva. Ukázalo se, že Říha má kde brát. A zřejmě už i našel zkušenou kostru mužstva. Jména pěti hráčů ze Švédských her, kteří mají místo na šampionátu téměř jisté, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Milan Gulaš

Milan Gulaš ČR Foto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Reprezentační smolař, který přišel o několik velkých turnajů, ve Švédsku ukázal, že ho reprezentace potřebuje. Na turnaji se postavil do první útočné formace a patřil k nejlepším hráčům českého týmu. Pokud třiatřicetiletý útočník bude fit, v Bratislavě by neměl chybět.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Kovář

Jan Kovář ČR Foto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Opustil jistotu v Kontinentální hokejové lize a zamířil se rvát o místo v NHL. Jan Kovář však neuspěl v New Yorku Islanders ani Bostonu, a tak se v průběhu sezony vrátil domů. Do Plzně dorazil v parádní formě a vytvořil úderné duo s Milanem Gulašem. Pohodu si přenesl i do reprezentace a hattrickem pomohl k výhře nad Švédy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Tomáš Kundrátek

Tomáš Kundrátek ČR Foto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Českému týmu na turnaji velmi dobře fungovala i defenziva. Tedy až do chvíle, kdy se v zápase s Rusy zranil Tomáš Kundrátek, jenž už několik let patří k pilířům české obrany. Devětadvacetiletý bek Davosu startoval na Světovém poháru, hrál na olympijských hrách i dvou mistrovstvích světa. Na tom posledním sice chyběl, v Bratislavě by měl ale patřit k nejzkušenějším.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Marek Kvapil

Marek Kvapil ČR Foto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V reprezentaci se několik let neobjevil, návrat na scénu však oslavil stylově – úvodním českým gólem do sítě domácích Švédů. Spekulovalo se o tom, že čtyřiatřicetiletý Marek Kvapil má problémy s trenérem Říhou, ty řeči jsou ale pryč a lídr extraligové produktivity ukázal, že na mezinárodní tempo stále stačí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jiří Sekáč

Jiří Sekáč ČR Foto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Po bok Kováře s Gulašem se postavil Jiří Sekáč, jenž se trefil proti Finům i Švédům. Šestadvacetiletý útočník Kazaně, jenž dal v letošní sezoně KHL už 22 branek, pomohl k vytvoření elitního útočného komanda, které by spolu mělo hrát i v Bratislavě. Lepší útočnou formaci totiž český hokej v Evropě momentálně nemá.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud