Slavia Praha – Hradec Králové 5:0 (3. května 2012) – 2 góly + asistence  V sezoně 2011/12 nepatřila Slavia ke štikám ligy, ale skromně se krčila v dolní polovině tabulky. V zimě přivedli Sešívaní do Edenu posilu, která měla pomoci mužstvu, aby se zvedlo – z Bohemians přišel tehdy šestadvacetiletý Milan Škoda, který však na první ligovou trefu v novém dresu čekal dlouhých osm utkání. V něm mu ale padly do sítě hned dva míče. Bylo to v souboji tehdy jedenácté Slavie s dvanáctým Hradcem Králové a Škoda v něm otevřel skóre v 16. minutě. Na konci první půle už zvyšoval na 3:0. Povedené představení korunoval na začátku druhého dějství, kdy byl faulován v šestnáctce, a po zákroku byla odpískána penalta, kterou proměnil Hubáček.

Slavia Praha – Hradec Králové 5:0 (3. května 2012) – 2 góly + asistence

Slovan Liberec – Slavia Praha 1:3 (21. února 2015) – 3 góly  Jediný ligový hattrick Milana Škody se zrodil v utkání 17. kola v sezoně 2014/15. Tehdy šestá Slavia zavítala na hřiště předposledního Liberce a na severu Čech uloupila tři body především díky gólovému galapředstavení Milana Škody, který nasázel všechny branky hostujícího celku. Už ve čtvrté minutě otevřel sešívaný snajpr pravou nohou skóre. Šlo o jeho devátý gól v sezoně. Domácí dokázali v 25. minutě srovnat, ale ještě do přestávky se opět dvakrát prosadil Škoda. Po asistenci Zmrhala vrátil Pražanům v 36. minutě vedení a o dvě minuty později pečetil výsledek na 3:1 po nahrávce Vukadinoviče.
 Slavia Praha – Hradec Králové 4:0 (17. dubna 2017) – 1 gól + 2 asistence  Hradec Králové byl v době Škodova působení ve Slavii zřejmě jeho oblíbeným protivníkem. Z pěti tříbodových ligových zápasů zaznamenal dva právě proti Votrokům. V rámci 24. kola v sezoně 2016/17 se střetl aktuálně druhý a čtrnáctý celek tabulky. Výsledek tomu odpovídal. Sešívaní vedli už od šesté minuty gólem Frydrycha a ve 22. minutě z penalty po faulu na Zmrhala zvýšil na 2:0 Milan Škoda. Ještě do konce poločasu pak přihrál na třetí branku Mingazovovi a další asistenci si schoval pro Josefa Hušbauera, který v 74. minutě pečetil výsledek na 4:0.
 Slavia Praha – Dukla Praha 5:0 (18. listopadu 2017) – 2 góly + asistence  Čtrnácté kolo ligové sezony 2017/18 svedlo dohromady pražské celky Slavie a Dukly. Sešívaní, kteří v tu chvíli figurovali na třetí příčce tabulky, si s jedenáctým týmem poradili velmi snadno. Hlavička Milana Škody z deváté minuty, která otevřela skóre, nasměrovala domácí k vítězství 5:0, přičemž slávistický snajpr přidal i druhý gól utkání. Povedené představení korunoval ve druhém poločase, když asistoval u čtvrté domácí trefy, kterou zaznamenal Jaromír Zmrhal.
 Slavia Praha – Dynamo České Budějovice 4:1 (15. prosince 2019) – 2 góly + asistence  Ještě než v lednu roku 2020 zamířil Milan Škoda za svým premiérovým zahraničním angažmá do Turecka, rozloučil se s českou nejvyšší soutěží ve velkém stylu. V posledním střetnutí podzimní části sezony 2019/20 se podílel dvěma góly a nahrávkou na pokoření Českých Budějovic. Lídr tabulky gólově udeřil na Dynamo už ve 13. minutě. Milan Škoda zužitkoval hlavou přihrávku Lukáše Masopusta a poslal domácí do vedení. Druhou branku přidal o pár minut později Vladimír Coufal a u třetího gólu si prohodili roli střelce a nahrávače Masopust se Škodou. Do druhé půle vstupovali Sešívaní s vedením 3:0 a i když hosté dokázali snížit, závěrečný gól utkání obstaral v 58. minutě opět Škoda. Znovu se prosadil hlavou, tentokrát po asistenci Traorého.
5
Fotogalerie

Dnes slaví 38 let. Připomeňte si 5 ligových utkání Milana Škody, v nichž zaznamenal 3 body za góly a asistence

Útočník Milan Škoda byl mnoho let klíčovým hráčem Slavie. Od příchodu do Edenu v roce 2012 dal až do chvíle, než odešel do Turecka, 77 ligových gólů a dlouhodobě patřil k nejlepším ligovým střelcům.

Dnes je Milanovi Škodovi 38 let a jeho kariéra se blíží ke konci. Po návratu z Turecka se v létě 2021 upsal Mladé Boleslavi, v jejímž dresu oslavil stý ligový gól, který vstřelil do sítě Zlína. Po minulém ročníku se s nejvyšší soutěží rozloučil s bilancí 104 nastřílených branek a zamířil do třetiligového B týmu Slavie, kde pomáhá s výchovou talentů. Jak by také ne, když má zkušeností na rozdávání.

Za svou vrcholovou kariérou se může ohlédnout s uspokojením. Najde v ní spoustu pozoruhodných a nezapomenutelných momentů. V pohárovém utkání v roce 2019 přispěl čtyřmi góly k devastaci Slavoje Vyšehrad a výhře 8:0. Na kontě má také třináct ligových střetnutí, ve kterých si připsal do statistik aspoň dva body a pět zápasů, v nichž posbíral za branky a nahrávky tři body. Všechny v dresu Slavie. Tyto jeho nejpovedenější mače si můžete připomenout v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

V sezoně 2011/12 nepatřila Slavia ke štikám ligy, ale skromně se krčila v dolní polovině tabulky. V zimě přivedli Sešívaní do Edenu posilu, která měla pomoci mužstvu, aby se zvedlo – z Bohemians přišel tehdy šestadvacetiletý Milan Škoda, který však na první ligovou trefu v novém dresu čekal dlouhých osm utkání. V něm mu ale padly do sítě hned dva míče.

Bylo to v souboji tehdy jedenácté Slavie s dvanáctým Hradcem Králové a Škoda v něm otevřel skóre v 16. minutě. Na konci první půle už zvyšoval na 3:0. Povedené představení korunoval na začátku druhého dějství, kdy byl faulován v šestnáctce, a po zákroku byla odpískána penalta, kterou proměnil Hubáček.

Pokračování 3 / 6

Slovan Liberec – Slavia Praha 1:3 (21. února 2015) – 3 góly

Jediný ligový hattrick Milana Škody se zrodil v utkání 17. kola v sezoně 2014/15. Tehdy šestá Slavia zavítala na hřiště předposledního Liberce a na severu Čech uloupila tři body především díky gólovému galapředstavení Milana Škody, který nasázel všechny branky hostujícího celku.

Už ve čtvrté minutě otevřel sešívaný snajpr pravou nohou skóre. Šlo o jeho devátý gól v sezoně. Domácí dokázali v 25. minutě srovnat, ale ještě do přestávky se opět dvakrát prosadil Škoda. Po asistenci Zmrhala vrátil Pražanům v 36. minutě vedení a o dvě minuty později pečetil výsledek na 3:1 po nahrávce Vukadinoviče.

Pokračování 4 / 6

Slavia Praha – Hradec Králové 4:0 (17. dubna 2017) – 1 gól + 2 asistence

Hradec Králové byl v době Škodova působení ve Slavii zřejmě jeho oblíbeným protivníkem. Z pěti tříbodových ligových zápasů zaznamenal dva právě proti Votrokům.

V rámci 24. kola v sezoně 2016/17 se střetl aktuálně druhý a čtrnáctý celek tabulky. Výsledek tomu odpovídal. Sešívaní vedli už od šesté minuty gólem Frydrycha a ve 22. minutě z penalty po faulu na Zmrhala zvýšil na 2:0 Milan Škoda. Ještě do konce poločasu pak přihrál na třetí branku Mingazovovi a další asistenci si schoval pro Josefa Hušbauera, který v 74. minutě pečetil výsledek na 4:0.

Pokračování 5 / 6

Slavia Praha – Dukla Praha 5:0 (18. listopadu 2017) – 2 góly + asistence

Pokračování 6 / 6

Slavia Praha – Dynamo České Budějovice 4:1 (15. prosince 2019) – 2 góly + asistence

Ještě než v lednu roku 2020 zamířil Milan Škoda za svým premiérovým zahraničním angažmá do Turecka, rozloučil se s českou nejvyšší soutěží ve velkém stylu. V posledním střetnutí podzimní části sezony 2019/20 se podílel dvěma góly a nahrávkou na pokoření Českých Budějovic.

Lídr tabulky gólově udeřil na Dynamo už ve 13. minutě. Milan Škoda zužitkoval hlavou přihrávku Lukáše Masopusta a poslal domácí do vedení. Druhou branku přidal o pár minut později Vladimír Coufal a u třetího gólu si prohodili roli střelce a nahrávače Masopust se Škodou.

Do druhé půle vstupovali Sešívaní s vedením 3:0 a i když hosté dokázali snížit, závěrečný gól utkání obstaral v 58. minutě opět Škoda. Znovu se prosadil hlavou, tentokrát po asistenci Traorého.