Zima v rytmu milionů. Kolik Slavia utratila za šest nových posil?

Kdo byl nejaktivnější během zimního přestupového období? Podle předpokladů Slavia. Ta sice nepřivedla vytouženou posilu Vukadina Vukadinoviče, zlákala ale dalších šest hráčů, za něž musela vysázet pořádně tučný balík peněz.

Bez názvu.jpg

Zimní přestupové okno opět nabídlo řadu zajímavých příběhů. Plzeň zaplatila za slovinského obránce Erika Janžu, Do Sparty přišel z Rumunska Bogdan Vatajelu a Néstor z Dukly, nejaktivnější ale byla Slavia. Kolik milionů zaplatila za všech šest posil? Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Marko Alvir

Marko Alvir.jpg

Začínal v Záhřebu, zkoušel se prosadit v Atléticu Madrid, ale prorazil až ve Slovinsku. To je stručná vizitka talentovaného chorvatského záložníka Marka Alvira, který zvýší konkurenci ve středu slávistické zálohy. Dvaadvacetiletý Chorvat přišel ze slovinského Domžale, podle portálu transfermarkt.de Slavii vyšel zhruba na 12 milionů korun. Dokáže se prosadit do základní sestavy?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Per-Egil Flo

Per Egil Flo.jpg

Levý krajní obránce Per-Egil Flo přišel z norského Molde, ve kterém mu skončila smlouva, takže byl k mání zadarmo. Sedmadvacetiletý bek má zkušenosti i z norské reprezentace, v níž nastoupil naposledy v roce 2014, a ve Slavii výrazně zvýší konkurenci na levém kraji hřiště. Sešívaným se upsal do června roku 2019.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Přemysl Kovář

Přemysl Kovář.jpg

Na podzim se ve slávistické brance střídali Martin Berkovec s Jiřím Pavlenkou, který vyhrál boj o post jedničky a na rozdíl do svého kolegy zůstal v Edenu. Jeho novou dvojkou se stal jednatřicetiletý Přemysl Kovář, který přišel z bulharské Varmy.

Cena za přestup bývalého gólmana Liberce není nikde uvedena, nicméně portál transfermarkt.de uvádí jeho hodnotu na zhruba 11 milionech korun. Dá se však čekat, že Slavia platila méně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Michael Lüftner

Michael Luftner.jpg

Michael Lüftner byl první zimní slávistickou posilou. Dvaadvacetiletý stoper debutoval v nejvyšší soutěži už v 18 letech a postupně se vypracoval v oporu zadních řad Teplic. Stejnou roli zastává i v reprezentační jednadvacítce, s níž vybojoval postup na Euro do Polska.

Kolik za něj Slavia zaplatila? Podle portálu transfermarkt.de okolo 15 milionů korun. S Jiřím Bílkem, Simonem Delim či Michalem Frydrychem ho však čeká tvrdý boj o místo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jan Sýkora

Jan Sýkora ČR.jpg

Jan Sýkora patřil už v minulé sezoně k tahounům Liberce, na podzim šel výkonnostně ještě nahoru, odbyl si debut v reprezentaci, dařilo se mu v Evropské lize a vysloužil si zájem předních českých klubů.

Favoritem na zisk jeho služeb byla Plzeň, předkupní právo měla Sparta, Jan Sýkora ale zamířil překvapivě do Slavie, která za šikovného univerzála zaplatila 30 milionů korun. Za takovou částku dosud nikdo mezi ligovými týmy nepřestupoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl Slavia.jpg

Poslední zimní posila Slavie. Trenér Jaroslav Šilhavý si vyhlédl ex-jabloneckého ofenzivního univerzála Stanislava Tecla, pro kterého se jedná už o třetí výrazný přestup na ligové úrovni. Před čtyřmi lety ho koupila za dvacet milionů korun Plzeň, Slavia za něj nyní zaplatila o pět milionů korun méně. Šestadvacetiletý forvard by mohl vytvořit údernou dvojici s Milanem Škodou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud