Žhavé zboží. 3 ligoví fotbalisté, kteří na přestupovém trhu zaujali Spartu i Slavii

Dění na tuzemském fotbalovém přestupovém trhu opět slibuje zajímavou podívanou. V hlavních rolích budou znovu týmy Sparty a Slavie.

Sparta se Slavií nesoupeří jen na hřišti, ale taky v zákulisí. Není divu, že si oba elitní kluby čas od času vytipují i stejné posily. A přesně to se stalo také nyní, kdy si pražské celky vyhlédly tři totožné hráče. Více už se dočtete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 4

Tomáš Čvančara 

Tomáš Čvančara Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý útočník prožil zlomový podzim. Tomáš Čvančara zazářil v barvách Jablonce, v lize dal pět branek, prosadil se i v evropských pohárech a dostal se taky do reprezentace lvíčat. Ne náhodou se zařadil na radar Slavie, kde už dříve působil, Čvančara dal ale nakonec přednost Spartě a přestoupil na Letnou. V úvodu jara bude však vinou karetního trestu chybět. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Fortune Bassey 

Fortune Bassey ČB Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Karty byly dány poměrně jasně. Čvančara odešel do Sparty a čekalo se, že do Slavie přestoupí Fortuna Bassey. Třiadvacetiletý útočník z Českých Budějovic odehrál parádní podzim, během něhož nasázel devět branek a řekl si o pozornost elitních ligových klubů. Zdálo se, že nigerijský forvard je už jednou nohou v Edenu, jenže celý transfer nakonec možná vinou sesbíraných dat padne. Jak na to zareagují na Letné? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

David Jurásek 

David Jurásek MB Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V kurzu je taky David Jurásek z Mladé Boleslavi. Rovněž jednadvacetiletý levý obránce zaujal oba pražské celky, které by jej rády přivedly do svých řad. Kdo k němu má nyní blíž? Spartě se po zranění vrátí Casper Höjer a na stejném postu může hrát i Dávid Hancko, takže by to měl Jurásek s bojem o sestavu složité.

Zato v Edenu se neví, co bude dál s Janem Bořilem a Oscar vinou vyloučení v duelu proti Baníku přijde o jarní start ligy. Ve Slavii by se tak nadaný obránce, který hraje svou první ligovou sezonu v kariéře, mohl ihned dostat do základní sestavy. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud