Žhavé zboží. 3 extraligové kluby, za které v příští sezoně může chytat Marek Mazanec

Marek Mazanec po sezoně skončí v Hradci Králové. To je zpráva, která v minulých dnech překvapila celou extraligovou scénu. Kam povedou jeho kroky?

Marek Mazanec si zachytal v NHL za Nashville, zkoušel se prosadit do brány New Yorku Rangers nebo Vancouveru a poslední dva roky je v Hradci Králové. Po sezoně však devětadvacetiletý gólman v Mountfieldu skončí a řeší, co s ním bude dál. Kam by mohly vést jeho kroky? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 4

Oceláři Třinec 

Marek Mazanec HK 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jedničkou Třince je Jakub Štěpánek, kterému kryje záda Ondřej Kacetl. Oceláři přivedli ještě Davida Honzíka, údajně však vábili i Dominika Hrachovinu, Patrika Rybára nebo Marka Langhamera. Je evidentní, že Třinec shání nového gólmana a v zákulisí se nahlas spekuluje, že nyní vážně stojí právě o Mazance. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Motor České Budějovice 

Marek Mazanec HK Martin Veselý  MAFRA  Profimedia.jpg

Nováček z Českých Budějovic před sezonou vsadil na Marka Čiliaka, jenž několik let patřil k oporám Komety. Jenže slovenský gólman na jihu Čech nezáří a v klubu s ním nejsou spokojeni. I proto portál iSport.cz přišel s informací, že by do Českých Budějovic mohl zamířit Mazanec, který pochází z nedalekého Písku. 

Foto: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Škoda Plzeň 

Marek Mazanec Nashville.jpg

Toto jsou zatím jen spekulace, každopádně je zřejmé, že brankářské jedničky budou hledat i jinde, protože smlouvy končí i několika dalším gólmanům. Jedním z nich je Dominik Frodl z Plzně, který by se mohl posunout zase o dům dál. Jeho místo by měl zaujmout mladý Dominik Pavlát, ovšem utopií by nemusel být ani Mazancův příchod. Právě v Plzni totiž Mazanec nastartoval svou extraligovou kariéru a v roce 2013 vychytal klubu titul. Pak odešel do zámoří. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud