8
Fotogalerie

Žhavé přestupové cíle. 8 hráčů, kteří do konce února změní v NHL dres


Bryan Bickell (Chicago Blackhawks → Toronto Maple Leafs)

Bryan Bickell.jpg

Devětadvacetileté křídlo Bryan Bickell je urostlým hromotlukem, který měří bezmála dva metry a váží přes sto kilo. Během výluky NHL před třemi lety strávil část sezony ve Znojmě, kde odehrál 28 zápasů a nasbíral 27 bodů.

Je to ideální hráč pro vyřazovací boje, což potvrdil v loňském play-off, v němž pomohl Chicagu ke Stanley Cuou. Jenže Bickell se stal noční můrou klubového vedení. V Chicagu si totiž za nesmírně vydařené play-off v roce 2013 vysloužil čtyřletou smlouvu, která mu zaručuje čtyři miliony dolarů ročně, a v ní i klauzuli o nemožnosti výměny do jiného klubu. To už je důvod k neklidnému spaní manažerů Blackhawks. Zvlášť, když v aktuální sezoně zaznamenal Bickell do statistik jen dva body za dvě asistence a v +/- bodování je čtyři body v mínusu. Většinu sezony dokonce odehrál na farmě v nižší soutěži AHL.

Klub už se snažil kanadského forvarda několikrát vytrejdovat, ale zatím se nenašel zájemce, který by o jeho služby stál. To se teď může změnit, protože podle zámořských médií existuje zájem Toronta. Otázkou je, zda by kanadský klub převzal hráče i s celou jeho smlouvou, nebo by se o nadhodnocený plat podělil s jeho dosavadním zaměstnavatelem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud