Železní muži. 6 hráčů, kteří letos odehráli všechny ligové zápasy. Zelený jich zvládl 31

Letošní ročník ePojisteni.cz ligy je minulostí. Z titulu se radovala Slavia, která přetlačila druhou Plzeň. Soutěž už „poznala“ také nejlepšího hráče či trenéra a má také své gladiátory.

Bez názvu.jpg

Jedním z nich byl na podzim slávistický kapitán Jiří Bílek, který odehrál 16 zápasů v řadě. Na jaře se ale dostal do hry jen na devět minut posledního duelu s Brnem. Přesto se našlo šest dalších hráčů (nepočítáme mezi ně brankáře Melichárka s Ottmarem), kteří dosáhli do všech třiceti duelů. A jeden jich zvládl dokonce 31. Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Pokračování 2 / 7

Pavel Dvořák (Jihlava)

Pavel Dvořák.jpg

Osmadvacetiletý forvard, jenž přišel na Vysočinu před dvěma lety z Hradce Králové, putoval mezi základní sestavou a lavičkou náhradníků. K vydřené záchraně přispěl čtyřmi góly.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

Jiří Fleišman (Liberec)

Jiří Fleišman Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Bývalá dlouholetá opora Liberce, která si jednou zahrála i v reprezentaci, odešla před dvěma lety do Mladé Boleslavi. Dvaatřicetiletý obránce Jiří Fleišman má ve městě Škodovky silnou pozici a letos nechyběl ani jednou v sestavě, navíc byl pokaždé v základu.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

Davis Ikaunieks (Jihlava)

Davis Ikaunieks 2.jpg

Třiadvacetiletý lotyšský útočník přišel na Vysočinu před začátkem sezony a rychle se z něj stala opora Vysočiny. S výjimkou několika duelů byl pokaždé v základní sestavě a do statistik se zapsal devíti brankami. Vyšel mu především důležitý jarní souboj na půdě Zlína, kterému vstřelil dvě branky a výrazně pomohl k záchraně Jihlavy. Je otázkou, zda ho v klubu udrží.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Ondřej Kúdela (Liberec)

Ondřej Kúdela  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Vicemistr světa do dvaceti let z roku 2007 působil řadu let ve Slovácku, odkud před dvěma lety zamířil do Mladé Boleslavi. V zimě znovu změnil dres a přestoupil do Liberce. V obou týmech byl oporou a ani jednou nechyběl v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Jaromír Zmrhal (Slavia)

Jaromír Zmrhal 2.jpg

Klíčový hráč mistrovské Slavie. Reprezentační záložník Jaromír Zmrhal pomohl k titulu sedmi góly. Na jaře šla jeho výkonnost sice mírně dolů, přesto si s výjimkou dvou duelů udržel flek v základní sestavě. Zůstane v Edenu, nebo odejde do zahraničí? O jeho přestupu se hodně spekulovalo už v zimě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Jaroslav Zelený (Jablonec)

Jaroslav Zelený.jpg

Jaroslav Zelený neodehrál třicet, ale dokonce 31 zápasů. Jak je to možné? Na podzim byl šestnáctkrát v základní sestavě nováčka z Karviné, zaujal však Jablonec, který ho v zimě přivedl na sever Čech. V novém působišti odehrál dalších 15 duelů a znovu všechny v základu. K poslednímu utkání sezony nastoupil paradoxně s Jabloncem na karvinské půdě.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud