ŽEBŘÍČEK: Tito stojí nejvíc. 10 hráčů Sparty, kteří mají nejvyšší tržní hodnotu

ŽEBŘÍČEK: Tito stojí nejvíc. 10 hráčů Sparty, kteří mají nejvyšší tržní hodnotu

ŽEBŘÍČEK: Tito stojí nejvíc. 10 hráčů Sparty, kteří mají nejvyšší tržní hodnotu

Jedenáct. Je to konečné číslo? Zdá se, že ano. Příliv posil pražské Sparty se zastavil a Andrea Stramaccioni má k dispozici kádr, jaký si představoval. Však za něj také klubový boss Daniel Křetínský zaplatil pořádný balík peněz.

Bez názvu.jpg

Sparta přivedla 11 zahraničních posil, Tal Ben Chaim se dokonce stal nejdražším ligovým hráčem všech dob, kterého však může ještě překonat Jonathan Biabiany. Pokud letenští aktivují opci, zaplatí za něj více než sto milionů korun. Mezi hráče s nejvyšší tržní hodnotou, kterou stanovil renomovaný portál transfermarkt.de, se však dostali i čeští zástupci. Žebříček desítky nejdražších hráčů současného sparťanského kádru najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Tomáš Koubek – cca 39 mil. Kč

Tomáš Koubek Sparta.jpg

Sezonu začal jako dvojka, přednosto dostal Martin Dúbravka, Tomáš Koubek na sobě ale zamakal, zhubl a v Mladé Boleslavi dostal první šanci. Tu využil a rázem je z něj brankář číslo jedna.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Lukáš Vácha – cca 39 mil. Kč

Lukáš Vácha 2.jpg

Má smůlu, ze hry ho vyřadilo další zranění. Jinak by někdejší člen reprezentačního kádru bojoval o místo v sestavě a možná i o přestup do zahraničí. Takto se vše znovu odkládá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Tal Ben Chaim – cca 52,3 mil. Kč

Tal Ben Chaim Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Dosavadní nejdražší ligová posila všech dob. Tal Ben Chaim přišel z rodného Izraele za rekordních 78 milionů korun, jeho tržní hodnota je však o více než dvacet milionů korun nižší. Zatím patří k nejlepším posilám.

Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 11

Martin Frýdek – cca 52,3 mil. Kč

Martin Frýdek 2.jpg

Jen pár českých hráčů se udrželo ve sparťanské sestavě. Jedním z nich je Martin Frýdek, jehož velkou předností je univerzálnost. Může hrát v obraně i ve středu zálohy, všude odvádí velmi dobrou práci, i proto má cenu okolo 50 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Václav Kadlec – cca 52,3 mil. Kč

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Když se před rokem vracel na Letnou, stal se v té době nejdražší ligovou posilou. Trápilo ho ale zranění i horší výkonnost. Ta ho dostihla i na začátku letošního ročníku a je možné, že ze Sparty odejde. Získá za něj pražský klub ale tak vysokou částku, jako je jeho tržní hodnota?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Josef Šural – cca 52,3 mil. Kč

Josef Šural Sparta.jpg

Pokud by byl fit, měl by šanci na místo v základní sestavě. Jenže Josef Šural, který se dostal v závěru loňské sezony do dobré formy, častěji laboruje se zdravotními problémy a o svůj flek bude muset hodně tvrdě bojovat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Srdjan Plavšič – cca 52,3 mil. Kč

Srđan Plavšič.jpg

V létě přišel z Bělehradu za milion eur, jeho aktuální cena je ale aktuálně dvakrát vyšší. Srbský záložník Srdjan Plavšič se zabydlel v základní sestavě a zdá, že jen tak z ní nevypadne. Zatím totiž patří k největším hvězdám týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Vjačeslav Karavajev – cca 78,4 mil. Kč

Vjačeslav KAravaev Sparta.jpg

Ruský obránce, který dříve působil v Dukle a Jablonci, dorazil na Letnou před rokem z CSKA Moskva. Rychle se zabydlel na pravém kraji obrany a stal se plnohodnotnou náhradou za Pavla Kadeřábka. V létě okolo něj kroužilo Lazio, Sparta ho však nepustila. Případní zájemci za něj budou muset hodně zaplatit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Semih Kaya – cca 78,4 mil. Kč

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Člen širšího kádru turecké reprezentace a bývalý stoper Galatasaraye Spartu stál pořádný balík – konkrétně 52 milionů korun. Jeho tržní hodnota je však ještě o další milion eur vyšší..

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 11

Jonathan Biabiany – cca 104,5 mil. Kč

Jonathan Biabiany Sparta.jpg

Nejnovější posila Sparty dorazila na hostování z Interu Milán. Pokud však Sparta získá titul, automaticky se aktivuje opce v jeho smlouvě a Jonathan Biabiany se stane hráčem pražského celku. Ten by za něj zaplatil čtyři miliony eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud