ŽEBŘÍČEK: 9 hráčů, za které ligové kluby zaplatily v zimě nejvíc peněz

Ligové kluby se v zimě pořádně rozšouply. Elitní trio Plzeň, Slavia a Sparta investovalo do nových posil a vzduchem létaly desítky milionů korun. Za koho se platilo nejvíc?

V létě padl ligový rekord. Sparta zaplatila přes 70 milionů korun za Václava Kadlece a učinila z něj nejdražšího ligového fotbalistu všech dob. Ale hodně rušno bylo i v zimě. Za kterých devět hráčů se platilo nejvíc? To zjistíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Ondřej Kúdela (Liberec) – cca 11 milionů korun

Ondřej Kúdela.jpg

Překvapivý přesun. Vicemistr světa do 20 let z roku 2007 měl pevné místo v kádru Mladé Boleslavi, přesto v zimě změnil dres a přestoupil do Liberce. Místo boje o poháry ho čeká záchranářská mise.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Marko Alvir (Slavia) – cca 12 milionů korun

Marko Alvir.jpg

Slavia v zimě získala dva cizince. Norský obránce Per-Egil Flo přišel zadarmo, za chorvatského tvořivého středopolaře tým z Edenu zaplatil zhruba 12 milionů korun. Marko Alvir začne zřejmě mezi náhradníky, ukrývá se v něm však velmi zajímavý potenciál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Tomáš Hájek (Plzeň) – cca 13,5 milionů korun

Tomáš Hájek.jpg

Být kapitánem Zlína, to abyste si už pomalu balili kufry. Nejprve přestoupil Lukáš Železník do Slavie, pak Tomáš Poznar do Plzně a v zimě se vydal stejným směrem Tomáš Hájek, za něhož Viktorka zaplatila okolo 13 milionů korun. Zpočátku bude alternativou za Romana Hubníka s Lukášem Hejdou, jeho čas ale určitě brzy přijde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Néstor Albiach (Sparta) – cca 14,3 milionů korun

Nestor Sparta Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Španělský ofenzivní záložník byl jedním z nejžádanějších hráčů na přestupovém trhu. Lákaly ho všechny elitní celky, z nichž byla nejúspěšnější Sparta. Z Letné putovalo na Julisku 15 milionů korun a Néstor změnil poprvé ligový dres. Ve Spartě si brousí zuby na základní sestavu.

Foto: Dominik Bakeš/CNC/Profimedia

Pokračování 6 / 10

Michael Lüftner (Slavia) – cca 15 milionů korun

Michael Luftner.jpg

Na složení stoperské dvojice Slavie se nic nemění. Vedle sebe budou nastupovat Jiří Bílek a Simon Deli. Jenže prvně jmenovanému je už 33 let a o reprezentanta z Pobřeží slonoviny, který je považován za nejlepšího ligového stopera, je zájem v zahraničí. Do Edenu proto přišel člen reprezentační jednadvacítky Michael Lüftner, který je sázkou do budoucna.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Stanislav Tecl (Slavia) – cca 15 milionů korun

Stanislav Tecl Slavia.jpg

Když ho před lety kupovala z Jihlavy Plzeň, zaplatila za něj dvacet milionů korun. Slavie teď poslala do Jablonce o pět milionů méně, od Stanislava Tecla si ale hodně slibuje. Může hrát na kraji zálohy i na hrotu sestavy, v honbě za titulem se bude hodit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Erik Janža (Plzeň) – cca 20,5 milionů korun

Erik Janža.jpg

Náhrada za Davida Limberského? Tu v Plzni dlouho neměli. Bývalý reprezentant ale stárne a Viktorka myslí na budoucnost. Proto zaplatila okolo 20 milionů korun a přivedla třiadvacetiletého slovinského obránce Erika Janžu, s nímž podepsala čtyřletou smlouvu. Jak dlouho mu bude trvat, než vyšoupne Limberského ze sestavy?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Jan Sýkora (Slavia) – cca 30 milionů korun

Jan Sýkora ČR.jpg

Sparta, Plzeň i Slavia. O univerzála z Liberce se strhl boj, který nakonec vyhrál tým z Edenu. „Sešívaní“ zaplatili za českého reprezentanta asi 30 milionů korun a učinili z něj nejdražšího ligového hráče, který kdy přestoupil mezi dvěma ligovými týmy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Bogdan Vatajelu (Sparta) - cca 36 milionů korun

Bogdan Vatajelu.jpg

Nejdražší zimní nákup ligových týmů. Rumunský reprezentant Bogdan Vatajelu přišel jako alternativa na levý kraj obrany. O místo v sestavě bude bojovat s Costou a navrátilcem Matějem Hybšem, Sparta s ním však do budoucna rozhodně počítá. Jinak by za něj nezaplatila téměř 40 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud