ŽEBŘÍČEK: 5 cizinců na Letné. Kolik milionů stojí Vatajelu, Konaté a spol.?

Sparta během posledního roku pořádně vydělala na přestupech. Nejprve prodala Patrika Schicka s Ladislavem Krejčím do Itálie a za každého z nich získala okolo sta milionů korun. Pak pustila Bořka Dočkala do Číny, stále však má dost hráčů, které může hodně slušně zpeněžit. Jsou mezi nimi i cizinci.

202320463.jpg

V letenské kabině vždy byli zahraniční hráči, kteří se dokázali prosadit i po odchodu do ciziny. Bony Wilfried, Léonard Kweuke či Juraj Kucka jsou toho důkazem. V současném kádru Sparta je šest cizinců – brankář Viktor Budinský a pět hráčů do pole. Jejich aktuální tržní hodnoty podle portálu transfermarkt.de najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Néstor Albiach (Španělsko) – cca 16,5 mil. Kč

Nestor Sparta Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

O čtyřiadvacetiletého ofenzivního záložníka ze Španělska v zimě stály elitní české kluby. Néstor Albiach se rozhodl pro Spartu a po třech letech opustil Duklu, v níž se stal klíčovým hráčem. První tři zápasy odehrál ve Spartě v základu, od derby se Slavií se ale na hřišti už neobjevil. Na Letné od posily za deset milionů korun čekali víc.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Costa Nhamoinesu (Zimbabwe) – cca 20,6 mil. Kč

Costa 2.jpg

Jednatřicetiletý levý bek ze Zimbabwe, který si v zimě zahrál na africkém šampionátu, je ve Spartě už od roku 2013. V české soutěži odehrál 93 zápasů, v nichž nastřílel šest branek. Letos ho ale trápí zdravotní problémy, kvůli kterým nenastoupil od února k ligovému zápasu. Už dříve se spekulovalo o jeho odchodu, dojde k němu po sezoně?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Tiémoko Konaté (Pobřeží slonoviny) – cca 20,6 mil. Kč

Tiémoko Konaté.jpg

Dlouho byl trnem v oku sparťanských fanoušků. Na začátku sezony si chtěl vytrucovat přestup do Rumunska, bojkotoval tréninky a byl přeřazen do juniorky. Později se omluvil, vrátil se do A týmu, od fanoušků ale schytal tvrdou kritiku. Na jaře však nastupuje pravidelně, od derby se Slavií nechyběl v základní sestavě a patří k nejlepším hráčům týmu. Co s ním bude v létě? Sparta by na něm mohla pořád zajímavě vydělat.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Bogdan Vatajelu (Rumunsko) – cca 36 mil. Kč

Bogdan Vatajelu.jpg

Sparta za něj v zimě zaplatila téměř 36 milionů korun, kdekdo si ale dlouze klepal na čelo. Čtyřiadvacetiletý rumunský krajní bek či záložník totiž dlouho nenastupoval a příliš nepřesvědčil ani v juniorce. Zdálo se, že v létě v tichosti odejde a v letenské kase po něm zbude jen velká díra. Vše se ale změnilo v derby se Slavií, ve kterém se nečekaně objevil na kraji středové řady a podal výborný výkon. Od té doby už v sestavě nechyběl.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Vjačeslav Karavajev (Rusko) – cca 63 mil. Kč

Vjačeslav KAravaev Sparta.jpg

Bývalý hráč Dukly či Jablonce přišel do Sparty v létě za milion eur z CSKA Moskva. Letenským se tato investice vyplatila, Vjačeslav Karavajev navázal na skvělé výkony Pavla Kadeřábka a drží si pevné místo na pravé straně obrany. Cena jednadvacetiletého ruského obránce, který letos dal už tři góly, je výrazně vyšší, než za jakou na Letnou přicházel.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud