ŽEBŘÍČEK: 10 nejlepších brankářů ve hře NHL 19. Češi mezi nimi nejsou

Nejlépe hodnoceným hokejistou hry NHL 19 je Connor McDavid. Českým hráčům vládne Jakub Voráček. A kdo kraluje mezi gólmany?

Mezi desítku nejlepších se podle očekávání nedostal žádný z českých brankářů. Tvůrci hry dali vyšší ratingy jiným mužům v maskách. Jména deseti nejlépe hodnocených gólmanů ve hře NHL 19 najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Frederik Andersen (Toronto) – 88

Frederik Andersen Toronto.jpg

Devětadvacetiletý gólman, který byl oporou dánské reprezentace na posledním mistrovství světa, je na třetí sezonou v Torontu. Loni bývalý brankář Montrealu dovedl Maple Leafs do play-off, letos míří tým s Austonem Matthewsem a Johnem Tavaresem ještě výš.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Matt Murray (Pittsburgh) – 88

Matt Murray.jpg

Čtyřiadvacetiletý Američan se po odchodu Marca-André Fleuryho do Las Vegas stal jedničkou Penguins. Na kontě má už dva Stanley Cupy, loni ale třetí nepřidal. Letos však Pittsburgh bude znovu jedním z adeptů na celkové vítězství.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Pekka Rinne (Nashville) – 88

Pekka Rinne.jpg

Je mu sice už 35 let, stále ale patří mezi nejlepší gólmany planety. Letošní hodnocení ve hře NHL 19 je toho důkazem. Pekka Rinne a „jeho“ Nashville budou znovu patřit k favoritům na zisk Stanley Cupu. Získají ho?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Andrej Vasilevskij (Tampa Bay) – 88

Andrej Vasilevskij Tampa.jpg

Tampa Bay letos míří vysoko. Nejlépe až na úplný vrchol. Tým okolo Stevena Stamkose je skvěle poskládaný a může se spolehnout i na jednoho z nejlepších gólmanů současnosti. Tím čtyřiadvacetiletý Rus Andrej Vasilevskij rozhodně je.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Devan Dubnyk (Minnesota) – 89

Devan Dubnyk.jpg

Řadu let působil v Edmontonu, krátce chytal také za Nashville a Arizonu, ale až po přesunu do Minnesoty se zařadil mezi brankářské hvězdy soutěže. Kádr Wild posílil v průběhu sezony 2014/15, za kterou obdržel Bill Masterton Memorial Trophy. Od té doby je pevnou jedničkou Wild.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Jonathan Quick (Los Angeles) – 89

Jonathan Quick.jpg

V letech 2012 a 2014 vychytal Los Angeles Stanley Cup a zařadil se po bok nejlepších gólmanů NHL. V kádru Kings má dvaatřicetiletý Američan stále pevnou pozici a letos společně s Anže Kopitarem nebo Iljou Kovalčukem míří hodně vysoko.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Tuukka Rask (Boston) – 90

Tukka Rask.jpg

Boston v létě přivedl slovenského gólmana Jaroslava Haláka, jedničkou Bruins ale zůstane Tuukka Rask. Jednatřicetiletý finský gólman získal v roce 2011 Stanley Cup a o tři roky později obdržel Vezinovu trofej. Kolik prostoru „nechá“ Halákovi?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Braden Holtby (Washington) – 91

Braden Holtby.jpg

Vyšlo to. Washington se konečně dočkal a získal Stanley Cup. Obří zásluhu na tom měl i Braden Holtby, jenž byl před dvěma lety členem zlatého kanadského týmu na Světovém poháru. V roce 2016 získal rovněž Vezinovu trofej, přidá letos třeba další Stanley Cup?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Sergej Bobrovskij (Carolina) – 91

Sergej Bobrovskij.jpg

Mistr světa z roku 2014 je už od ročníku 2012/13 v Columbusu, ve kterém má neotřesitelnou pozici. Třicetiletý ruský reprezentant patří k nejlépe placeným gólmanům soutěže a také k nejlépe hodnoceným brankářům ve hře NHL 19.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Carey Price (Montreal) – 92

Carey Price 2.jpg

Na první pozici se nic nemění. Nejlépe hodnoceným gólmanem celé hry se stal Carey Price. Kanadský gólman sice neměl ideální sezonu, stejně jako celý Montreal, od tvůrců hry ale dostal vysoký rating. Stejně jako loni, i letos se dostal na číslo 92.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud