ŽEBŘÍČEK: 10 nejlepších brankářů ve hře FIFA 18. Jak vysoko se dostal Čech?

Jiří Pavlenka zamířil do Brém, Tomáš Koubek se stal posilou Rennes, Tomáš Vaclík je už několik let oporou Basileje a nejlepším gólmanem švýcarské ligy. Všichni mají nesporné kvality, absolutní brankářská špička je ale ještě o kus napřed.

Hra FIFA 18 je venku. My už víme, že nejlépe hodnoceným fotbalistou letošního vydání je Cristiano Ronaldo, který za sebou zanechal Lionela Messiho. A známe také žebříček desítky nejlépe hodnocených gólmanů. Dostal se mezi ně i Petr Čech? Nejen to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Danijel Subašič (Chorvatsko) – hodnocení: 85

Danijel Subašič.jpg

Dvaatřicetiletý chorvatský reprezentant je od roku 2012 v Monaku. Začínal ve druhé lize, postupně se ale prodral s klubme zpět na vrchol, loni mu vychytal titul a semifinále Ligy mistrů. Danjel Subašič na tom měl velký podíl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Marc André Ter-Stegen (Barcelona) – hodnocení: 85

Marc Ter Ster Barca.jpg

Německo má ohromnou zásobárnu skvělých fotbalistů, u brankářů to platí jakbysmet. Důkazem je pětadvacetiletý Marc André Ter-Stegen, který je jedničkou Barcelony. V roce 2015 byl u vítězství v Lize mistrů, kolik trofejí katalánskému celku vychytá letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Keylor Navas (Real) – hodnocení: 85

Keylor Navas.jpg

Dlouho se spekuluje o tom, že by Real Madrid rád získal Davida de Geu. Mnozí se ale ptají, proč ho Bílý balet láká, když má Keylora Navase? Třicetiletý reprezentant z Kostariky je jedním z nejlepších gólmanů planety, dva vychytané tituly v Lize mistrů v řadě jsou jasným důkazem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Petr Čech (Arsenal) – hodnocení: 86

Petr Čech Arsenal.jpg

Časy, kdy býval jedním ze tří nejlepších brankářů planety, jsou pryč. Petr Čech si ale stále udržuje velmi dobrou výkonnost a i v pětatřiceti letech se drží mezi užší elitou. Vysoký rating je toho důkazem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Samir Handanovič (Inter) – hodnocení: 87

Samir Handanovic.jpg

Třiatřicetiletý slovinský brankář debutoval v národním týmu v roce 2004 proti Slovákům. Od té doby ušel dlouhý kus cesty a stal se z něj jeden z nejlepších brankářů planety. Před třemi lety přestoupil do Interu Milán a letos s týmem prožívá velmi dobrý vstup do sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Jan Oblak (Atlético) – hodnocení: 88

Jan Oblak.jpg

Schválně, kolik dokážete vyjmenovat slovinských fotbalistů? Minimálně dva brankáře byste zvládli. Ve stejné zemi jako Handanovič se totiž narodil i Jan Oblak. Čtyřiadvacetiletý gólman přišel v roce 2014 do Atlétika jako náhrada za Thaibauta Courtoise a bez problémů zaujal jeho místo. Před dvěma lety byl vyhlášen nejlepším gólmanem španělské ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Thibaut Courtois (Chelsea) – hodnocení: 89

Thibaut Courtois Chelsea.jpg

Petr Čech dlouhá léta vládl brance Chelsea, pak ale přišel Thibaut Courtois a všechno se změnilo. José Mourinho z něj učinil novou jedničku a Čech odešel do Arsenalu. Pětadvacetiletý Belgičan je v současnosti považován za jednoho z nejlepších gólmanů planety, už několikrát se však spekulovalo o jeho odchodu do Realu Madrid. Dojde k němu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Gianluigi Buffon (Juventus) – hodnocení: 89

Gigi Buffon.jpg

Jsou sportovci, kteří nestárnou. Jaromír Jágr by o tom mohl dlouze povídat. Nebo taky Gianluigi Buffon, který se i v 39 letech udržuje ve skvělé kondici. Po světovém šampionátu chce ukončit reprezentační kariéru, jak dlouho bude pokračovat v té klubové?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

David de Gea (Manchester United) – hodnocení: 90

David de Gea.jpg

Pamatujete na loňskou ságu? Odejde David de Gea do Realu Madrid nebo zůstane v Manchesteru United? Nakonec se vyplnil scénář číslo dvě a šestadvacetiletý španělský reprezentant pokračuje na Old Trafford i letos. Není divu, že se jej José Mourinho nechce vzdát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Manuel Neuer (Bayern) – hodnocení: 92

Manuel Neuer Bayern.jpg

Na vrcholu žádná změna. Brankářům kraluje i ve hře FIFA 18 Manuel Neuer. Je však otázkou, co bude za rok. Nejlepší gólman planety, opora německé reprezentace a Bayernu Mnichov je totiž minimálně do konce roku mimo hru. Jak moc ovlivní únavová zlomenina jeho kariéru?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud