ŽEBŘÍČEK: 10 nejlépe placených českých hráčů v NHL. Králem je Voráček

Jaromír Jágr byl řadu let nejlépe placeným českým hokejistou v NHL. Jenže časy se mění a pětačtyřicetiletý forvard, který patří Calgary, si letos vydělá „jen“ milion dolarů. Řada českých hráčů bere více než on.

Po sezoně končí smlouva Tomáši Hertlovi, který by mohl podepsat výrazně vylepený kontrakt. Letos si přijde na 3,2 milionů dolarů, což mu nestačí ani na místo v elitní desítce nejlépe placených Čechů v NHL. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Radko Gudas (Philadelphia) – 3,5 mil. dolarů

Radko Gudas Phil 2.jpg

Bourák z Philadelphie podepsal před loňským ročníkem nový čtyřletý kontrakt a odehrál velmi dobrou sezonu. Letos však vyfasoval stopku na deset zápasů a zase trochu pošramotil svou pověst. Pro Flyers je nicméně stále velmi důležitý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Michael Frolík (Calgary) – 4 mil. dolarů

Michael Frolík Calgary.jpg

Jágrův spoluhráč z Calgary. Michael Frolík podepsal s Flames pětiletý kontrakt na 21,5 milionů dolarů. Právě letos je v jeho polovině a oproti loňskému ročníku si o milion dolarů pohoršil. Loni posbíral 44 (17+27) kanadských bodů, letos je zatím na třinácti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Vladimír Sobotka (St. Louis) – 4 mil. dolarů

Vladimír Sobotka St. Louis 2.jpg

Vladimír Sobotka se v závěru loňské sezony vrátil z Omsku do St. Louis a s vedením Blues se ihned dohodl na nové tříleté smlouvě za 10,5 milionů dolarů. Letos z něj ukrojí nejvyšší čtyřmilionovou část.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Petr Mrázek (Detroit) – 4,15 mil. dolarů

Petr Mrázek Detroit 2.jpg

Petr Mrázek podepsal před loňskou sezonou dvouletý kontrakt s Detroitem, který mu vyplatí osm milionů dolarů. Český gólman se stal novou jedničkou Red Wings, svou pozici ale dlouho neuhájil a také letos kryje záda Jimmy Howardovi. Změní v létě dres?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Tomáš Plekanec (Montreal) – 5 mil. dolarů

Tomáš Plekanec 2.jpg

Bývalý reprezentační kapitán se loni dohodl na novém dvouletém kontraktu za 12 milionů dolarů. Loni z něj ukrojil sedm milionů, letos si vydělá dalších pět. Ale co bude pak? V Montrealu s pětatřicetiletým útočníkem nejsou nejspíš příliš spokojeni, vždyť se několikrát spekulovalo o jeho trejdu…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Martin Hanzal (Dallas) – 5,25 mil. dolarů

Martin Hanzal Dallas.jpg

Třicetiletý centr se před letošní sezonou dohodl na tříleté smlouvě s Dallasem, který do něj investuje 14,25 milionů dolarů. Jenže nová posila Stars se trápí. Martin Hanzal letos vinou zranění odehrál jen *22 zápasů, ve kterých dal jen dva góly a přidal tři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Ondřej Palát (Tampa Bay) – 5,6 mil. dolarů

Ondřej Palát.jpg

Pět let a 26,5 milionů dolarů. Tak vypadá kontrakt Ondřeje Paláta, který podepsal před letošní sezonu. V aktuálním ročníku si přijde na 5,6 milionů dolarů, příští rok si však ještě o více než milion dolarů polepší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

David Krejčí (Boston) – 7,5 mil. dolarů

David Krejčí 2.jpg

Jednatřicetiletého centra trápily zdravotní problémy. Letos kvůli nim David Krejčí odehrál jen 18 zápasů, ve kterých posbíral čtrnáct kanadských bodů. Pro Bruins je byla velká ztráta, Krejčí totiž patří ke klíčovým i vysoce placeným hráčům týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

David Pastrňák (Boston) – 8 mil. dolarů

David Pastrňák Voráček Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Byly to velké tahanice a nikdo nevěděl, kdy a kde David Pastrňák zahájí novou sezonu. Nakonec si však plácl s Bostonem, se kterým podepsal šestiletý kontrakt na 40 milionů dolarů. Letos, a také příští rok, z něj ukrojí nejvyšší část – osm milionů dolarů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 11

Jakub Voráček (Philadelphia) – 10 mil. dolarů

Jakub Voráček Phil 4.jpg

Osmadvacetiletý útočník letos válí a řadí se mezi nejproduktivnější hráče NHL. V té zároveň patří k nejlépe placeným hokejistům. Jakub Voráček si letos, stejně jako loni, přijde na deset milionů dolarů. Za své výkony si je rozhodně zaslouží.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud