ŽEBŘÍČEK: 10 nejlépe placených českých hokejistů v nové sezoně NHL

Nová sezona v NHL odstartovala. I letos zasáhne do akce řada českých hráčů, kteří si v zámoří vydělávají na život. A spousta z nich bere hodně tučné odměny.

Bez názvu.jpg

Nejlépe placeným hráčem celé NHL je John Tavares z Toronta, kterého následují Connor McDavid z Edmontonu a gólman Montrealu Carey Price. Jak jsou na tom čeští hokejisté? Jména deseti nejlépe placených Čechů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Michal Kempný (Washington) – 3,3 milionů dolarů

Michal Kempný Washington 2.jpg

Ještě v průběhu uplynulé sezony byla jeho pozice nejistá. V Chicagu neměl tolik prostoru, sám se sebou nebyl spokojený a přemýšlel o návratu do Evropy. Pak ale zamířil do Washingtonu, stal se jedním z klíčových beků týmu a získal Stanley Cup. Následně podepsal čtyřletou smlouvu na deset milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Radko Gudas (Philadelphia) – 3,4 miliony dolarů

Radko Gudas Phil 2.jpg

Bourák z Philadelphie podepsal před sezonou 2016/17 čtyřletou smlouvu. Začal na čtyřech milionech dolarů, letos si vydělá o 600 tisíc dolarů méně, jeho úloha v týmu je však i nadále velmi důležitá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Vladimír Sobotka (Buffalo) – 3,5 milionů dolarů

Vladimír Sobotka Buffalo.jpg

Do NHL se vrátil z Omsku a v St. Louis rychle získal pevnou pozici. Jenže Blues v létě tolik stáli o Ryana O’Reillyho z Buffala, a tak obětovali i Vladimíra Sobotku. Zkušený forvard má u Sabres platnou smlouvu ještě na tuto a příští sezonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Michael Frolík (Calgary) – 4 miliony dolarů

Michael Frolík Calgary.jpg

Třicetiletý útočník podepsal před sezonou 2015/16 s Flamrs pětiletý kontrakt na 21 milionů dolarů. Letos mu z něj běží čtvrtý rok, ve kterém si vydělá čtyři miliony dolarů. Loni posbíral 25 kanadských bodů, na jakou metu se dostane tentokrát?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Martin Hanzal (Dallas) – 5 milionů dolarů

Martin Hanzal Dallas.jpg

Před loňskou sezonou se přesunul do Dallasu, se kterým podepsal tříletou smlouvu na 14,25 milionů dolarů. V uplynulém ročníku však vinou operace zad odehrál jen 31 zápasů. Jakou porci zvládne letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Tomáš Hertl (San Jose) – 6 milionů dolarů

Tomáš Hertl San Jose 4.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník má za sebou pět sezon v NHL. Všechny strávil v San Jose, se kterým v létě prodloužil smlouvu o další čtyři roky, během nichž si vydělá 22,5 milionů dolarů. Letos z nich ukrojí rovných šest milionů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Ondřej Palát (Tampa Bay) – 6,855 milionů dolarů

Ondřej Palát.jpg

26,5 milionů dolarů za pět let. Tak zněly podmínky smlouvy, kterou před rokem podepsal Ondřej Palát s Tampou Bay. Letos by rád s týmem zaútočil na Stanley Cup, uspěje?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

David Krejčí (Boston) – 7,5 milionů dolarů

David Krejčí 2.jpg

Česká stálice v NHL. David Krejčí se už několik let pohybuje na předních příčkách žebříčku českých boháčů soutěže, ve kterém mu letos patří třetí místo. Dvaatřicetiletý centr Bruins, který má smlouvu ještě na další dva roky, si v aktuálním ročníku přijde na 7,5 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

David Pastrňák (Boston) – 8 milionů dolarů

David Pastrňák Boston 4.jpg

Byla to jedna z nejdelších ság loňského léta. Podepíše David Pastrňák novou smlouvu s Bostonem? A jaké podmínky si vyjedná? Nakonec získal šestiletý kontrakt na 40 milionů dolarů. V uplynulém ročníku se dostal celkově na sto kanadských bodů, na jakou metu se vyšplhá letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Jakub Voráček (Philadelphia) – 9,25 milionů dolarů

Jakub Voráček Phil 4.jpg

Nejlépe vydělávajícím českým hokejistou v NHL je Jakub Voráček, jenž byl loni i nejproduktivnějším Čechem v základní části. Dokonce je 17. nejlépe placeným hráčem celé NHL. Flyers však potřebují, aby je společně s Claudem Girouxem už dovedl k nějakému výraznému úspěchu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud