ŽEBŘÍČEK: 10 nejdražších hráčů, kteří přišli do české ligy. Stále vládne Stanciu

Úřadujícím fotbalovým šampionem je Plzeň, na přestupovém trhu ale vládnou její pražští konkurenti. Sparta se Slavií mají na svědomí také nejdražší přestupy v ligové historii.

Bez názvu.jpg

Sparta se Slavií byly vždy kluby, které kupovaly drahé posily. V posledních měsících ale utrácí víc, než kdykoliv dřív. Právě tyto dva celky se postaraly také o deset nejdražších příchodů fotbalistů do české ligy. Kteří hráči je mají na svědomí, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Georges Mandjeck (Sparta) – 34 milionů korun

Georges Mandjeck Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Kamerunský reprezentant přišel před rokem z Met do Sparty a měl se stát pevným pilířem středu letenské zálohy. Během půl roku na Letné ale vůbec nepřesvědčil, odehrál jen deset zápasů a v zimě se vrátil na hostování do Francie. Během letní přípravy sice dostal ještě jednu šanci, pak ale odešel do Izraele.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 11

Szilárd Németh (Sparta) – 35 milionů korun

Szilárd Németh.jpg

Bývalý slovenský útočník přicházel na Letnou s velkými očekáváními. Letenský klub za něj v roce 1997 zaplatil okolo 35 milionů korun, nakonec se ale jednalo o jeden z nejhorších přestupů všech dob. Szilárd Németh se během půl roku neprosadil, nedal ani jeden gól a odešel na hostování do Košic. Poté se chytl v Interu Bratislava a později se mu dařilo i v dresu Middlesbrough v Premier League.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Gino van Kessel (Slavia) – 35 milionů korun

Gino van Kessel Slavia.jpg

Jsou to dva roky, co Gino van Kessel přestoupil z Trenčína do Slavie a stal se nejdražší posilou sešívaného klubu v jeho historii. Reprezentant Curacaa přišel s vizitkou obávaného kanonýra, se 17 góly byl dokonce nejlepším střelcem slovenské ligy, v Edenu nezačal zle, nakonec ale odehrál jen sedm zápasů a dal dvě branky. Uplynulý ročník strávil na hostování v Oxfordu, ani tam ho ale nechtějí a Van Kessel si hledá nové angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Bogdan Vatajelu (Sparta) – 36 milionů

Bogdan Vatajelu 2.jpg

V současné době působí ve Spartě čtyři Rumuni. Bodgan Vatajelu byl prvním z nich. Na Letnou přišel před rokem a půl z Universitatea Craiova, v úvodu pražského angažmá se ale téměř neprosadil. Během jara odehrál šest zápasů a loni byl ve hře devatenáctkrát, z toho jen jedenáctkrát v základní sestavě. Nedávno se objevila zpráva o jeho možném odchodu do PAOK Soluň.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Semih Kaya (Sparta) – cca 52 milionů korun

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Semih Kaya, který má na kontě několik startů v turecké reprezentaci, přišel na Letnou před rokem z Galatasaraye, kde dříve hrával i s Tomášem Ujfalušim. Jenže hned v úvodu ročníku se zranil a pevné místo v sestavě si nezískal. Ani letošní ročník nezačal nejlépe.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 11

Alexandru Baluta (Slavia) – cca 68 milionů korun

Alexandru Baluta 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Další rumunský reprezentant na předních pozicích tohoto žebříčku. Alexandu Baluta přišel v létě do Slavie a v té době se stal nejdražší posilou v historii klubu z Edenu. Čtyřiadvacetiletý ofenzivně laděný záložník dorazil z Craiovy, kde plnil roli kapitána. V uplynulém ročníku dal 17 branek a přidal šest asistencí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 11

Václav Kadlec (Sparta) – cca 72 milionů korun

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Dlouhou dobu byl nejdražším ligovým fotbalistou Szilárd Németh, kterého později doplnil Gino van Kessel. V roce 2016 je však překonal Václav Kadlec, který stál více než oba hráči dohromady. Člena širšího reprezentačního kádru koupila Sparta, která Kadlece přivedla z dánského Midtjyllandu. Když o tři roky dříve odcházel do Frankfurtu, Sparta za něj získala okolo sto milionů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Tal Ben Chaim (Sparta) – cca 76 milionů korun

Tal Ben Chaim Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Kadlecův rekord vydržel rok, než ho prolomil Tal Ben Chaim. Izraelský reprezentant přišel na Letnou z Maccabi Tel Aviv, očekávanou hvězdou ligy se ale nestal. Pouze dvanáctkrát se objevil v základní sestavě a gólově vyšel naprázdno. Na Letné však stále věří, že se jim tento transfer vyplatí.

Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 11

Peter Olayinka (Slavia) – 83 milionů korun

Peter Olayinka Belgie.jpg

Dvaadvacetiletý nigerijský útočník prolomil přestupový rekord Slavie a stal se nejdražší posilou klubu v historii. Peter Olayinka už v Česku působil, hrával za Duklu a uplynulý ročník strávil na hostování ve Waregemu, kterému pomohl 11 góly a 13 asistencemi. Patřil však Gentu, kterému Slavia zaplatila přes 80 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Nicolae Stanciu (Sparta) - cca 96 milionů korun

Nicolae Stanciu SParta Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Kdyby Slavia zaplatila za Olayinku původně požadovaných osm milionů eur, mohl prolomit přestupový rekord ligy. Nejdražším hráčem soutěže se mohl stát i Egypťan Trézéguet, kterého lákali rovněž do Edenu.

Na pomyslném trůnu však zůstává rumunský reprezentant Nicolae Stanciu, kterého v polovině uplynulého ročníku koupila Sparta za téměř sto milionů korun. Čtyřiadvacetiletý záložník dal na jaře šest branek a patřil k nejlepším hráčům rudé družiny.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud