Ze zámoří do extraligy. 3 gólmani z domácí soutěže, kteří chytali v NHL

Vydali se vstříc velkému snu. Opustili Evropu a odešli za velkou louži. Tvrdě dřeli a odměnou jim byla premiéra v NHL. Dlouho se v ní ale neohřáli a rozhodli se, že svou další kariéru spojí s Tipsport extraligou. O kom je řeč?

Do letošní sezony NHL zasáhlo pět českých gólmanů, k nimž by se mohl přidat ještě Marek Mazanec. Jeden z nich ale boj o místo v nejslavnější hokejové lize světa vzdal a vrátil se domů. V extralize tak rázem působí tři brankáři, kteří už okusili NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Sami Aittokallio (Sparta)

Sami Aittokallio Colorado.jpg

Pětadvacetiletý finský gólman se měl konečně stát bezchybnou a spolehlivou sparťanskou jedničkou, kterou v Praze hledají už řadu let. Jenže ani on zatím prokletí rudého brankoviště neprolomil.

Ze 13 startů vychytal pouze šest výher, v průměru inkasuje 2,79 branky na zápas a úspěšností zákroků se dostal jen nad 90%. Od bývalého mládežnického reprezentačního gólmana Finska, který v sezoně 2013/14 odchytal jeden zápas za Colorado, se čekalo víc.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Marek Langhamer (Kometa)

Marek Langhamer Arizona.jpg

V roce 2012 na něj v sedmém kole draftu ukázala Arizona, Marek Langhamer opustil Pardubice a odešel do zámoří. V uplynulé sezoně si v jednom zápase odbyl debut v NHL a v létě podepsal novou roční smlouvu.

Letos však dostal šanci pouze v části duelu proti Vegas, k tomu přidal jen tři zápasy na farmě a po pěti letech se vrátil domů. „Perníkáře“ však vyměnil za Kometu Brno a vytvoří nové duo s Markem Čiliakem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Roman Will (Liberec)

Roman Will Liberec.jpg

Loni vytvořil parádní brankářské duo s Jánem Lašákem, s nímž Bílé Tygry dovedl až do extraligového finále. Jenže zkušený slovenský gólman, jenž rovněž prošel NHL, ukončil kariéru a výkony Romana Willa (v sezoně 2015/16 zasáhl do jednoho zápasu Colorada) šly letos dolů. Úspěšnost zákroků 88,83% a 2,9 inkasované branky na zápas není nic, čím by se chtěl chlubit. I proto Liberec přivedl Jaroslava Januse.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud