Ze Sparty do reprezentace. Tři hráči z Letné, kteří se mohou dostat do národního týmu

Osu reprezentační nominace pro závěrečné kvalifikační duely s Kosovem a Bulharskem znovu tvoří hráči Slavie. Ovšem do výběru Jaroslava Šilhavého by se mohl dostat ještě někdo z Letné.

Bez názvu.jpg

Dříve hráči Sparty tvořili kostru národního týmu, ty časy jsou ale pryč. Teď by se však někdo z Letné mohl přeci jen ve výběru objevit. Trenér Šilhavý si totiž nechal ještě pár volných míst a může povolat někoho do útoku, na kraj i do středu zálohy. Ukáže na hráče z Letné? Podívejte se, kdo je ve hře.

Pokračování 2 / 4

Adam Hložek

Adam Hložek 19 MICHAL SVÁEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Přeskočil jednu kategorii a nastupuje za jednadvacítku, o sedmnáctiletém talentu z Letné ale uvažuj také kouč Šilhavý. Adam Hložek letos dal tři góly, přidal pět nahrávek a patří k nejlepším hráčům celé Fortuna ligy. Na debut v seniorské reprezentaci si ale zřejmě bude muset ještě počkat. „Teď hraje za jednadvacítku a pravděpodobně to takhle zůstane až do konce kvalifikace. Budeme ho dál sledovat, uvidí se, jak se bude zlepšovat,“ řekl Šilhavý.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Michal Trávník

Michal Trávník Sparta 19 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Loni dal ještě v dresu Jablonce deset branek a přidal stejný počet asistencí. Lákali ho do Bundesligy i do Ruska, Michal Trávník ale na jaře zůstal na severu Čech a v létě se přesunul do Sparty. Na Letné sice není tak produktivní, rozjížděl se pomaleji, nové místo však našel na defenzivní pozici ve středu zálohy, a tato role mu, zdá se, sedí. Není proto vyloučeno, že se pětadvacetiletý Michal Trávník vrátí i do reprezentace.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Libor Kozák

Libor Kozák Sparta 2.jpg

Další hráčem z Letné, který by se mohl vrátit do národního týmu, je Libor Kozák. Třicetiletý útočník sice v úvodu sezony zahazoval šanci za šancí, postupně se ale dostává do pohody a v lize má na kontě šest vstřelených branek. Národní tým se musí obejít bez Patrika Schicka, do nominace se naopak dostali Zdeněk Ondrášek a Michael Krmenčík. Doplní je právě Kozák?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud