Sunderland  - Švédovy výkon neunikly zahraničním klubům a Karlsson se v červenci roku 2013 dočkal přestupu do Sunderlandu, který za něj zaplatil 1,75 milionů eur. V Premier League ale nakonec neodehrál ani jeden zápas a po půlroce zamířil na hostování. Foto: Profimedia.cz
 Kilmarnock  - Druhou polovinu sezony 2013/14 Karlsson strávil na hostování ve skotském Kilmarnocku. Ovšem ani tam toho moc neodehrál a po půlroce byl zpět v Sunderlandu. Rychle se však znovu stěhoval. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Nordsjaelland  - Po nepovedené misi v Sunderlandu se Karlsson vrátil na sever. Ne však do Švédska, ale do dánského Nordsjaellandu. Ten za něj zaplatil půl milionů eur a s hráčem podepsal kontrakt na čtyři roky. V nejvyšší dánské soutěži odehrál 48 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal pět asistencí. Potom se stěhoval znovu. Foto: Profimedia.cz
 Norrköping  - Z Dánska se Karlsson vrátil domů do Švédska a v roce 2016 podepsal kontrakt na tři a půl roku s Norrköpingem., který za hráče zaplatil 350 tisíc eur. Doma se mu dařilo, během ročníku dal deset branek, ke kterým přidal šest asistencí a vysloužil si zájem Sparty. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Ze Skandinávie do Prahy. Připomeňte si 5 klubů, kterými prošel David Moberg Karlsson, než zamířil na Letnou

Loni v zimě přivedla Sparta do týmu jedinou zahraniční posilu - švédského reprezentanta Davida Moberga Karlssona. Fotbalista, který má v šestadvaceti letech poměrně pestrý životopis, působí na Letné dodnes.

Rodák ze švédského Mariestadu se zabydlel na pravém kraji sparťanské zálohy. Před příchodem na Letnou působil David Moberg Karlsson už v pěti klubech ve čtyřech různých evropských soutěžích. Kde hrál? To se dozvíte v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 6

Göteborg

David M. Karlsson Sparta 3 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Šikovný záložník začínal v týmu IFK Mariestad v nižší švédské soutěži. Upozornil na sebe ve švédských mládežnických výběrech a zaujal řadu klubů. Nakonec jej zlákal Göteborg, kam zamířil v roce 2011. Poté podepsal pětiletý kontrakt a získal pozici v týmu. V roce 2013 vstřelil v zápase s Brommapojkarnou i první ligový gól.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Sunderland

David Moberg Karlsson.jpg

Karlssonovy výkony neunikly zahraničním klubům a Švéd se v červenci roku 2013 dočkal přestupu do Sunderlandu, který za něj zaplatil 1,75 milionu eur. V Premier League ale nakonec neodehrál ani jeden zápas a po půlroce zamířil na hostování.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Kilmarnock

David M. Karlsson Sparta 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Druhou polovinu sezony 2013/14 Karlsson strávil na hostování ve skotském Kilmarnocku. Ovšem ani tam toho moc neodehrál a po půlroce byl zpět v Sunderlandu. Rychle se však znovu stěhoval.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Nordsjaelland

David M. Karlsson 2.jpg

Po nepovedené misi v Sunderlandu se Karlsson vrátil na sever. Ne však do Švédska, ale do dánského Nordsjaellandu. Ten za něj zaplatil půl milionů eur a s hráčem podepsal kontrakt na čtyři roky. V nejvyšší dánské soutěži odehrál 48 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal pět asistencí. Potom se stěhoval znovu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Norrköping 

David M. Karlsson Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Z Dánska se Karlsson vrátil domů do Švédska a v roce 2016 podepsal kontrakt na tři a půl roku s Norrköpingem., který za hráče zaplatil 350 tisíc eur. Doma se mu dařilo, během ročníku dal deset branek, ke kterým přidal šest asistencí a vysloužil si zájem Sparty.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud