Ze Simy se během pár měsíců stal boháč. Podívejte se, jak roste plat hvězdy Slavie

Ze Simy se během pár měsíců stal boháč. Podívejte se, jak roste plat hvězdy Slavie

Ze Simy se během pár měsíců stal boháč. Podívejte se, jak roste plat hvězdy Slavie

Abdallah Sima nepolevuje a válí dál. Slávistická hvězda září a svými výkony si řekla o nový kontrakt. Rázem se z něj stal pořádný boháč.

Abdallah Sima Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Ještě před pár měsíci jej nikdo neznal, teď je ale devatenáctiletý senegalský klenot největší hvězdou nejen Slavie, ale i celé ligy. Přitom ještě na jaře působil v Táborsku, kde bral jen pár tisíc korun za měsíc. Jak se od té doby změnila výše jeho platu? Podívejte se.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Táborsko – 25 tis. korun měsíčně

Abdallah Sima Táborsko Petr Lundák  MAFRA  Profimedia.jpg

Sima se dostal do České republiky na jaře, kdy jej na hostování z francouzského celku FC Evian Thonon Gaillard přivedlo Táborsko. Senegalský talent přišel na hostování, které se v červenci změnilo v přestup. Sima podle portálu blesk.cz dostal smlouvu na 25 tisíc korun měsíčně, v druholigovém klubu se ale dlouho neohřál a zamířil do Edenu.

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Slavia B – 70 tis. korun měsíčně

Abdallah Sima Slavia 1.jpg

Přestože Sima neodehrál za Táborsko ani jeden druholigový zápas, tak si jej vyhlédli v Edenu. Do Slavie ho původně přivedli, aby sbíral zkušenosti v B týmu, Sima ale rychle zaujal trenéra Jindřicha Trpišovského a povýšil do týmu ke Kolářovi a spol. Mimochodem, v rezervě Slavie údajně bral 70 tisíc korun měsíčně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Slavia – 250 tis. korun měsíčně

Abdallah Sima Slavia 2.jpg

Po povýšení do slávistického áčka Simona hvězda rychle rostla. Dával góly v Evropské lize, v domácí soutěži se už prosadil šestkrát a v současné době je asi nejlepším hráčem celé ligy.

Okolo Simy rázem krouží zahraniční kluby, vedení Slavie na to ale reaguje novou smlouvou. „Sima má smlouvu platnou od teď ještě na 3,5 roku. To, co nyní uděláme, je to, že mu upravíme smlouvu, která odpovídala hráči B týmu, na pozici, kterou v klubu reálně nyní zastává. Jeho výkonnost , věk i pozice v týmu odpovídá například Zimovi,“ cituje portál blesk.cz slávistického bosse Jaroslav Tvrdíka. Zima přitom údajně bere čtvrt milionu korun měsíčně.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud